Hazır bulunuşluk sınavı nedir, ne zaman? Hazır bulunuşluk sınavı zorunlu mu?

Hazır bulunuşluk sınavı nedir, ne zaman? Hazır bulunuşluk sınavı zorunlu mu?

99
0
PAYLAŞ

Hazırlık testi nedir ve ne zaman? Hazırlık testi zorunlu mu?

Hazırlık testi nedir ve ne zaman? Hazırlık testi zorunlu mu?

Hazırlık sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4, 5, 6, 7, 8 ortaokul ve 9, 10, 11, 12. sınıf lise öğrencilerinin katıldığı bir sınav olarak uygulanmaktadır. Hazırlık sınavı 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde yapılacaktır.

Hazırlık testi nedir ve ne zaman?  Hazırlık testi zorunlu mu?

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından düzenlenen hazırbulunuşluk sınavı, öğrenme yolundaki eksiklikleri tespit etmeye ve gerekli tedbirleri alarak öğrencilerin özgüvenlerini artırmaya yardımcı olan bir sınav olarak uygulanmaktadır.

HAZIRLIK SINAVI NEREDE VE NE ZAMAN YAPILACAK?

MEB hazırlık sınavı EBA sistemi üzerinden yapılacaktır. Hazırbulunuşluk testi öğrencilerin mevcut durumunu göstermekle kalmaz, aynı zamanda öğretmenlerin eğitim sürecini daha uygun planlamasını sağlar.

Öğrencilere her ders için 15 sorunun sorulacağı hazırlık sınavı 11-12 Eylül 2021 ve 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde yapılacaktır.

HAZIRLIK SINAVINA HANGİ DERSLER GİRECEK?

11-12 Eylül tarihlerinde Türkçe, Fen ve Matematik derslerinin 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında hazırlık sınavı uygulandı.

9, 10, 11 ve 12. sınıflarda Türk Dili ve Edebiyatı (Türkçe), Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji dersleri 18-19 Eylül tarihlerinde yapılacaktır.

8. ve 12. sınıf öğrencileri için Destek ve Yetiştirme kursları da 25-26 Eylül tarihlerinde hazır bulunuşluk uygulaması olacaktır.

HAZIR SINAV NEDİR?

Hazırlık sınavına ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gerekli önlemleri alarak öğrenme yolundaki eksiklikleri tespit etmeyi ve öğrencilerin özgüvenlerini artırmayı hedeflediklerini belirtti. MEB hazırlık sınavı EBA sistemi üzerinden yapılacaktır.

Biyoloji EBA istanbul kimya matematik meb sınavı TÜRKÇE uygulama

Hazırlık testi nedir ve ne zaman? Hazırlık testi zorunlu mu?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK