İstanbul’un okulsuz köyü

İstanbul’un okulsuz köyü

39
0
PAYLAŞ

İstanbul’un okulsuz köyü

İstanbul’un okulsuz köyü

İstanbul Çatalca’da depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan bina yerine 3 yıl boyunca yeni yapılmadı. Çocuklarını kilometrelerce. okula gönderen çocuklar isyan etti.

İstanbul'un okulsuz köyü

İstanbul’un Çatalca ilçesi Çanakça Mahallesi’nde olmasından dolayı çünkü Çanakça İlköğretim Okulu yaklaşık 3 sene önce yıkıldı. Yıkılan okul uygulaması için okul okul inşası eski okuluna dönüş. Yaklaşık 3 seneden fazla okulsuz kalan köyün sakinlerini, çevre köylerdeki okulları alıştırmada kalarak çile yaşadılar.

100 YILLIK KÖY İLK DEFA OKULSUZ KALDI

SÖZC’ye gelişen bir köy sakini, “Bugüne kadar okul için bir tane kazma bile çakılmadı. 1900 senesinde kalmış bir köy, ilk defa okulsuz” dedi.

MİLLET BAHÇESİNİN TEMELİ ATILDI, OKULUN ATILMADI

Bir başka köy sakini ise, “Çocuklarımı okul yanımızdaki köye gönderiyorum. Biz çok mağduruz. Bir ay içinde ihalesi, kazması vurulacak dendi ama vurulmadı. Bu okulla beraber Çatalca Kaymakamlığı da yıkıldı. Çatalca’nın meydanına darı tarımı yaptıkları için, hala okula kazma vurmadılar, uygulamaları için” diye konuştu.

BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI: İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI

Okulun akıbetiyle ilgili son bilgilendirme Çatalca Belediye Başkanı Mesüt Üner tarafından yapıldı. 31 Ocak 141 içinde yer alan Üner, “Çanakça ilköğretim okulunun projemizin tamamlanmasıyla ilgili nihai aşama olan nihai tamamlanma süreci” tamamlandı.

“AKAN ZAMANI GERİ VEREMEZSİNİZ, ÇOCUKLARI REZİL ETTİNİZ”

3 yıl sonra gelen inceleme zihnina vatandaşlık ise, “Bu zamana kadar eğitimimiz çilenin olacak kim olacak?”, “Bu zamana kadar oradayken yapılacaksa da kalan tek okul okulunda enkaz fotoğrafı. Evlatlarımız bu fotoğrafı hiç hak etmeyenler”, “Akan eskiden veremezsiniz” diye tepki gösterdi.

Okul kütüphanelerindeki kitap sayısı 4 ayda 50 milyona ulaştı İlginizi Çekebilir Okul kütüphanelerindeki kitap sayısı 4 ayda 50 milyona ulaştı

istanbul okul Sözcü

İstanbul’un okulsuz köyü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK