KYK burs ne kadar oldu? KYK bursu zammı mı geldi?

KYK burs ne kadar oldu? KYK bursu zammı mı geldi?

53
0
PAYLAŞ

KYK bursları ne kadar oldu? KYK bursa zammı mı geldi?

KYK bursları ne kadar oldu? KYK bursa zammı mı geldi?

Üniversite eğitiminden maddi olarak destek almak isteyen KYK bursları ve kredisi zamlandı. Kabine fuarı yayınıda içinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, KYK bursunun zamlanarak 750 liradan bin 250 liraya çıkarıldığını duyurdu.

KYK bursları ne kadar oldu?  KYK bursa zammı mı geldi?

Bu yıl kredisi ve bursu alacak haklı kredi ve burs olarak alacak. 2021-2022 yılı bütçesi ve kredi miktarına göre yapılan zam Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

KYK BURSU NE KADAR OLDU?

Recep Tayyip Erdoğan Kabine fuarında açıklamalarda bulundu.

– “Lisans burslarına aylık 750 liralık yüzde 67’lik güncellemela bin 250 lira çıkarıyoruz.”

– “Bundan böyle TÜBİTAK’tan yüksek yüksek lisanslı 3 bin lira ile 4,250 lira, öğrenim 5 bin 500 ile 7 bin 500 arası, doktora sonrası ise 7 500 ile 10 bin kadar burs alabileceklerdir.”

KYK ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?

Yüksek nitelikli TC kullanıcıya sahip olan maddi yardım alan, sosyal ve geliştirmelerini planlamak için yüksek eğitimli yetiştirilenin normal büyütülebilen, satışa sunulan kredilerden faydalanabilir. Öğrenim kredisi borcu; Türkiye’deki öğrenciye yönelik normal fiyatlara eklenecek olan fiyatlara alınacaklar, hesaplanacak.

KYK BURS NEDİR?

Yüksek düzeyde başarılı ve ihtiyacı olan 5102 Sayılı Yüksek Öğrenim Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanunne göre uygun olmayan paradır.

Cumhurbaşkanı KYK Recep Tayyip Erdoğan Türkiye zam

KYK bursları ne kadar oldu? KYK bursa zammı mı geldi?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK