KYK yurt başvurusu sona eriyor: KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt başvurusu sona eriyor: KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

107
0
PAYLAŞ

KYK yurt başvurusu sona eriyor: KYK yurduna nasıl başvurulur?

KYK yurt başvurusu sona eriyor: KYK yurduna nasıl başvurulur?

Üniversiteyi kazanan birçok öğrenci barınma sorununu KYK yurt uygulaması ile çözmek istiyor. KYK yurt başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmaktadır. KYK yurt başvuruları 12 Eylül’de sona erecek.

KYK yurt başvurusu sona eriyor: KYK yurduna nasıl başvurulur?

Her yıl benzer dönemlerde yapılan KYK başvurusu e-Devlet Kapısı üzerinden takip edilebilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim-öğretim yıllarında ilk kez üniversitelerin örgün eğitim programlarına kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başladığını duyurdu.

KYK YURT BAŞVURU EKRANI

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Ayrıca 1 Haziran 2020 tarihinden önce kayıt yaptıran ara sınıf öğrencileri e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Öğrenciler başvurularını 12 Eylül 2021 saat 23:59’a kadar yapabileceklerdir.

10 Eylül 2021 tarihinden sonra kayıt yaptıracak ek kontenjan, yatay ve dikey geçiş, özel yetenek, yüksek lisans, yurt içi ve yurt dışı değişim öğrencileri ile kendi imkanlarıyla Türkiye’ye gelen uluslararası öğrencilerin yurt başvuruları ileride alınacaktır.

KYK YURT NASIL BAŞVURU YAPILIR?

– TC Kimlik numaranız ve şifrenizle e-Devlet Kapısı’na giriş yapın.

– Sağ üstteki arama çubuğuna “Yurt Başvurusu” yazın. (Doğrudan bağlantıyı aşağıda bulabilirsiniz.)

– Açılan ekranda yurt başvurunuzu görüntüleyebilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURU SÜRECİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek bir yükseköğretim programına ilk kez girmeye hak kazanan hazırlık, birinci ve orta sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Sınav sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandıktan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden yapılır.

ÖSYM tarafından ek kontenjanla yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrenciler, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, yurt içi ve yurt dışı değişim programlarına katılan öğrenciler, lisans tamamlama öğrencileri ve Burs başvurusu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler Bakanlık tarafından belirlenecektir. e-Devlet Kapısı üzerinden yapılır.

Değerlendirme sonuçları; Bakanlığın internet sitesi http://sonuc.gsb.gov.tr ​​adresinde duyurulmuştur.

e-Devlet Gençlik ve Spor Bakanı internet KYK öğrenci ÖSYM sınavı nasıl yapılır Türkiye

KYK yurt başvurusu sona eriyor: KYK yurduna nasıl başvurulur?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK