MEB duyurdu: Süre uzatıldı

MEB duyurdu: Süre uzatıldı

94
0
PAYLAŞ

MEB açıkladı: Süre uzatıldı

MEB açıkladı: Süre uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim kurumlarında sözleşmeli olarak farklı illerde görev yapan öğretmenlerin yer değiştirme sürelerinin 9 Eylül 2021 saat 18.00’e kadar uzatıldığını duyurdu.

MEB açıkladı: Süre uzatıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Genel Müdürlüğümüzün 26 Ağustos 2020 tarih ve 30234227 sayılı yazısı ile her ikisi de farklı illerde sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerin resmi eğitim kurumlarında görevlendirilmesine ilişkin tüm valiliklere bilgi verildi. 7 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında çekildi”.

Açıklamada, söz konusu maddenin 3, 5, 6, 8, 10 ve 13. maddelerinde yer alan 10 Eylül 2021 tarihinin 30 Eylül 2021 olarak güncellendiği ve başvuruların 9 Eylül’e kadar uzatıldığı, 2021 saat 18.00’de şu açıklamalar yapıldı:

* 30 Eylül 2021 tarihi itibari ile en az bir yıldır sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerimiz de bu kapsamda başvuru yapabilecektir.

* 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle sözleşme gereği bir yıllık sözleşme süresini hem dolduran hem de tamamlayacak olan eşlerin karşılıklı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

* 10 Eylül 2021 tarihi itibari ile başvuru yapamayan ve 30 Eylül 2021 tarihi itibari ile başvuru yapabilecek sözleşmeli öğretmen adaylarının başvuru yapmaması durumunda diğer eşin başvurusu dikkate alınmayacaktır. Şimdiye kadar başvuran sözleşmeli öğretmenlerin bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir.

* Eşlerden biri 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla en az bir yıllık çalışma süresini tamamlamamışsa, aynı tarih itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlayan diğer eş başvurabilir.

* Mart 2021 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru ve Atama İlanı kapsamında atama işlemleri tamamlanan sözleşmeli öğretmenlerin öğretmen eşlerinin de Eylül ayı itibari ile Bakanlığımız resmi eğitim kurumlarında en az bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenlik sözleşmesi bulunmaktadır. 30 Ocak 2021 tarihinde 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4 üncü maddesi kapsamında. Öğretmenlik yapmak kaydıyla eşleri ile birlikte atanmak için başvurabilirler.

* Her ikisi de 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle sözleşme gereği bir yıllık sözleşme sürelerini doldurmuş ve tamamlayacak olan ve karşılıklı yer değiştirme zorunlu olan eşler çeşitli nedenlerle (illerin sözleşmeli öğretmen kadro durumu, norm) başvuruda bulunabilirler. branşlara göre kadro durumu, öğretmen ihtiyaç durumu, Eşlerinin çalıştığı il için yer değiştirme başvurularının hizmet süresinin olmamasına bağlı olarak olumsuz sonuçlanması durumunda, vb.), bir ilde aile birliğinin sağlanmasını talep edebilirler. Bakanlığımızca uygun görülmüştür. Randevu hizmet süresinin hesaplanmasında 30 Eylül 2021 tarihi dikkate alınacaktır. verilmiş

MEB'den 'OECD araştırması' açıklaması ilginizi çekebilir MEB’den ‘OECD araştırması’ açıklaması

MEB açıkladı: Süre uzatıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK