MEB personel alımı başvurusu ne zaman, başvuru şartları neler?

MEB personel alımı başvurusu ne zaman, başvuru şartları neler?

55
0
PAYLAŞ

MEB personel alımı ne zaman, kullanım şartları neler?

MEB personel alımı ne zaman, kullanım şartları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı fizyoterapist, pişirme ve kullanım için kullanılacak 1651 kişi kullanılacaktır. MEB personel alımı 21 Mart ile 1 Nisan’da olacak, başvuru işlemlerine-Devlet üzerinden yapılacak.

MEB personel alımı ne zaman, kullanım şartları neler?

Kamu Personeli Sınavı (KPSS) (B) grubu puan11.2021 yerleştirmeye yerleştirme adaylarının tercih edilmeleri, uygun başvuru ve seçime adayların tercih edilmeyen boş boş 63 kişilik seçmeli fizyoterapist konumunda ile 1.588 sözleşmeli adamlı adaya (aşış, aşçı, aday) eğitimi) personel alımı.

MEB KİŞİSEL ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Başvurular, 21.03.2022 ile ilgili ayrıntılar. Başvuruların, 01.04.2022 Cuma günü 23:59’a kadar olması gerekir. Adaylar, başvurularını e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden konuşulabilir; posta yoluyla, kargo ya da posta yoluyla başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

Atama sonuçları, 29.04.2022 tarihinde https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ adres ilanlarından çıkacak.

MEB KİŞİSEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Genel Şartlar

* 2020 yılı KPSS lisans derecesi KPSSP3, ön lisans derecesi KPSSP93, ortaöğretim derecesi KPSSP94 türlerinden puan almış olmuştur.

* 657 sayılı Devlet Memurları’nın 48 inci kılavuzu (A bendinde uyulması gerekmektedir.

* Devlet memurluğundan çıkarılmayı bir ceza almamış olmak.

* askeri kararname görevine son verilmemiş.

* Mesleğina’ya engel olacak bir programda yer almakta olup olmayacak sağlıktan alınacak sağlık raporuyla belgelenecek.

* içinde bulunulan bir sosyal yaşamdan yaşlılık aylığı olmak.

Özel Şartlar

a) Sözleşmeli Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapist pozisyonlarına, 13.11.2021 yerleştirmede en son ataması adaydan sonra Kamu Personeli Seçmesi (KPSS) (B) puanı puan sınavındaki adayların atamaları.

b) Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçılık eğitimi)

– lisans derecesi;

Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programı birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans mezun olup sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerine sahip olduğu belgelidir.

– Ön lisans derecesi;

Aşçılığı, Hazır ve Aşçılık, Yemek Teknikleri, Yemek ve Mutfak, Yemek Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak İçecek Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İşletmeciliği programlarının birinden olmak da bir ön lisans lisansı mezun olan tablosunda yer alan sertifika veya lisanstan sahip olduğu yer alan sertifika veya lisanstan sahip olduğu yer alan sertifika veya mezun belgelemek.

– Ortaöğretim kademesi;

Ortaöğretim okulunun aşçılık veya küçük okul mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretimin mezun olup Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerine sahip olan belge vermektir.

Cuma e-devlet kariyer KPSS meb Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık

MEB personel alımı ne zaman, kullanım şartları neler?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK