MSÜ geç başvuru: MSÜ geç başvuru sınav ücreti ne kadar?

MSÜ geç başvuru: MSÜ geç başvuru sınav ücreti ne kadar?

154
0
PAYLAŞ

MSÜ’ye giriş başvurusu: MSÜ’ye giriş sınavı ücreti ne kadar?

MSÜ’ye giriş başvurusu: MSÜ’ye giriş sınavı ücreti ne kadar?

MSÜ sınavına girecek olan adaylar için son özellik özelliğinden faydalanabileceğiniz bir seçenek. MSÜ için giriş ücreti olarak 195 lira olarak belirlenirken, MSÜ için adayların HES kodu almaları ve YKS’ye katılmaları gerekir. MSÜ’de ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresinden gerçekleştiriliyor.

MSÜ'ye giriş başvurusu: MSÜ'ye giriş sınavı ücreti ne kadar?

Geçen haftalarda sona erken erken MSÜ sınav başvuruları için başvuru işlemleri için yapılacak işlemler. Üniversite eğitimini Milli Savunma Üniversitesi’nde isteyen adayların MSÜ sınavına girmesi gerekiyor.

MSÜ BAŞVURU EKRANİ

MSÜ SİNAV NE ZAMAN YAPILACAK MI?

MSÜ 2021 yılında 27 Mart tarihi merkezi olarak uygulamak. Sonuçlar 14 Nisan’da erişime açılacak.

MSÜ SINAV BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

MSÜ sınav başvuru ücreti 2022 yılı için 130 TL olarak belirlendi. Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 oranında artırılabilen için adayların 195 lira sınav başvurusu ödemesi gerekir.

MSÜ SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik eğitim ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya kişisel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM yapacaklardır.

Sınava başvuruda başvuruda bulunulan başvurulardan başvuru için başvurulara gitmeden önce HES edinmiş olmanız gerekir. Adaylar, HES Sağlıkn nasıl edinileceğine dair bilgiler https://hayatevesigar.saglik.gov.tr ​​internet adresinden ulaşabileceklerdir.

MSÜ İÇİN TYT VE AYT SINAVINA KATILMAK GEREKİYOR

2022-MSÜ’ye adayların, Harp Okulları ve Astsubay Yüksekokulları 2’nci seçim aşamalarına katılmaları için ayrıca, Başkanlığımızca 18-19 Haziran 2022 satın alma işlemi olan ve başvuruları 11 Şubat – 07 Mart 2022 fiyattan yapılacak 2022 2022 Yükseköğretim Kurumları sınavına (2022- YKS) başvurularını yapmalarını ve Harp Okulları için, 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2022-YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2022-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekiyor.

MSÜ NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak askerî yükseköğretim eğitimi.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan gösterile üniversitede eğitim ve öğretime başlandı.

Üniversite sınıfı Ankara’da Kara Harp Okulu, Tuzla’da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy’de Hava Harp Okulu, Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova’da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir’de Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara’da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

ais Ankara Atatürk Balıkesir Deniz Harp Okulu Hava Harp Okulu HES kodu internet izmir ÖSYM Sağlık seçimi uzay uzay Yalova YKS

MSÜ’ye giriş başvurusu: MSÜ’ye giriş sınavı ücreti ne kadar?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK