MSÜ Harp Okulları kayıtları ne zaman bitiyor?

MSÜ Harp Okulları kayıtları ne zaman bitiyor?

109
0
PAYLAŞ

MSU Kara Harp Okulu kayıtları ne zaman bitiyor?

MSÜ Kara Harp Okulu kayıtları ne zaman bitiyor?

Milli Savunma Bakanlığı personel temin sisteminde yapılan açıklamaya göre, çağrı ve kayıt işlemleri 23 Ağustos – 07 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettiği okulların “Aday Değerlendirme Puan Sıralamaları” ve okullarda çağrılan son adayın “Aday Değerlendirme Puan Sıralamaları” kontenjanlar dolana kadar internet adresinde yayınlanacaktır.

MSÜ Kara Harp Okulu kayıtları ne zaman bitiyor?

MSU’da yer almak isteyen öğrenciler kayıt işlemlerini tamamlarlar. 23 Ağustos itibari ile Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettiği okullarda “Aday Değerlendirme Puan Sıralamaları” ile ilgili okullarda çağrılan son adayın “Aday Değerlendirme Puan Sıralaması” kontenjan dolana kadar her gün doldurulmaktadır. https://www.msu.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.

MSU KAYIT VE ÇAĞRI İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

Çağrı ve kayıtlar 23 Ağustos – 07 Eylül 2021 (07 Eylül 2021 saat 17:00’ye kadar) arasında yapılacaktır.

Eksik kontenjanlarda 08-17 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında ek çağrılar ve kayıtlar yapılacaktır (17 Eylül 2021’e kadar son tarih, 17:00).

MSU KAYITLARI NASIL DEVAM EDECEK?

23 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettiği okullarda “Aday Değerlendirme Puan Sıralamaları” ile ilgili okullarda çağrılan son adayın “Aday Değerlendirme Puan Sıralaması”, kontenjanlar dolana kadar her gün doldurulur. doldurulan https://www.msu.edu.tr internette yayınlanacaktır.

* 23 Ağustos 2021 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinde yayınlanan listelerde yer alan adaylar “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından verilecek; 2021-MSU sınavına başvururken ÖSYM ve https://personeltemin.msb.gov.tr ​​​​kayıt hakkı aldıkları okul için tercihlerini yaparken belirtmiş oldukları telefon numaralarından aranacaktır.

* Yerleştirme işlemi sırasında gün içinde birden fazla arama yapılabilir.

* MSU web sitesi üzerinden aranılan her adayın ilgili okula kayıt beyanını 24 saat içinde MSU Rektörlüğüne bildirmesi gerekmektedir. Adaylara internet üzerinden yapılan çağrı bildirim yerine geçer. Kayıt sürecini hızlandırmak için adaylara telefon numaralarından da ulaşılacaktır.

* Çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, tercih ettikleri herhangi bir okula yerleştirilme hakkı kazanan adaylardan;

* 24 saat içinde Milli Savunma Üniversitesini arayarak geleceğini beyan etmemek,

* Çağrının yapıldığı ve ulaşılamayan okul için Aday Çağrı Komitesi tarafından 24 saat içerisinde 3 defa aranılan adayların “SICAK AKADEMİ ADAYLIĞI İPTAL EDİLECEKTİR”.

Bu adaylar Astsubay Meslek Yüksekokuluna aday gösterilirlerse devam edeceklerdir. Telefon numaranızda değişiklik olursa mutlaka MSU Rektörlüğüne haber veriniz.

* Aday yerleştirme sürecinde (21 Ağustos-07 Eylül 2021) öncelik aday tercihleri ​​ve Aday Değerlendirme Puan Sıralaması olacaktır. Öncelikli tercihlerine gelme olasılığı yüksek olan adaylar, sıra kendilerine gelse dahi, yerleştirilme sürecinin son gününe kadar (07 Eylül 2021 tarihine kadar) sırasının geldiği okulda ayrılmış kontenjanla bekletilecektir. öncelikli tercihleri.

* Ek yerleştirme sürecinde (08-17 Eylül 2021), Akademinin belirlenen zamanda eğitim-öğretime başlayabilmesi ve uyarlamanın etkin bir şekilde yürütülebilmesi için boş kontenjanların okullar tarafından günlük veya günde bir defadan fazla bildirilmesi Eğitim, Aday Değerlendirme Puan Sıralamasına göre sıralanır. Gelen adaylar, tercih önceliğine bakılmaksızın, tercihleri ​​arasında boş kontenjan bulunan bir okul varsa ilgili okula yerleştirilecektir. (17 Eylül 2021’e kadar) bu adaylara öncelikli tercihlerine yerleştirilme hakkı vermez).

* Tüm adayların YKS-Nümerik (Tüm Kara Harp Okulu adayları), YKS-Eşit Ağırlık ve YKS-Sözel (Sadece Kara Harp Okulu adayları) puanları, Mülakat ve Fiziki Yeterlilik Sınav Puanlarının katkısıyla oluşturulan “Aday Değerlendirme Puanı (ADP)”, ve tercih durumu Buna göre Kara Harp Okulu rütbeleri belirlendi. İlgili okul kontenjanlarına göre ilk adaydan başlayarak yerleştirme işlemleri için çağrılar yapılacaktır.

* Aday sıralama listeleri sağlık muayene sonuçları dahil edilmeden düzenlenmiştir. Hastane muayene işlemleri sonucunda “Askeri Öğrenci Olamaz” tespitli sağlık raporu alanlar, çağrı listesinde olsalar dahi ilgili okula kayıt yaptırma hakkına sahip olmayacaklardır.

11. Güvenlik soruşturması işlemleri devam etmektedir.

*Öğrenci Seçme Uçuşunda (ÖSU) başarılı olan ve kontenjanı karşılayan adaylar Hava Harp Okulu’na (HHO) yerleştirilecektir. HHO kontenjanına giremeyen adaylar ÖSU’da başarılı olsalar dahi HHO’ya giremeyeceklerdir. ÖSU’da başarılı olup HHO kontenjanına giremeyen, ÖSU’dan elenen ve ÖSU kontenjanına giremeyen, diğer okulları tercih eden adaylar, kontenjana girmeleri halinde ilgili okullara yerleştirilecektir.

* Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına KHO Komutanlığında eğitim görecek mühendislik sınıfına adayların seçiminde; İlk tercihi HHO olan ve tercih döneminde Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına PERTEBİS programı yerine “Mühendislik sınıfında okumak istiyorum” seçeneğini seçen adayların; ÖSU kontenjanına giremeyen veya “Askeri Öğrenci” olamayanlar. Kategori -1 uçaklar, büyüyen el ilanları için uygun değildir.” Sağlık raporu stabil olan adaylar ADP sıralamasına göre yerleştirilecektir. ÖSU aşamasına ÖSU kontenjanına girerek katılan adayların güçlendirme tercihleri ​​dikkate alınmayacaktır. HHO güçlendirme sınıfı için erkek adaylar seçilecektir.

* YKS-NUMERİK, YKS-EŞİT AĞIRLIK ve YKS-SÖZEL puanları için ortaöğretim puanları dahil edilmeyen ham puan türleri için 220.000 puan taban puan olarak belirlenmiştir. Ayrıca Tablo-1B’deki Mühendislik Programlarına başvurabilme koşulu olan taban puan koşulunu sağlayan adaylardan en düşük başarı sırası 300.000 (YKS-Sayısal Yerleştirme puan sıralamasına göre) olan adaylar YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Rehberi’nde yer alan adaylar ile 300.000’in üzerinde olan adaylar başarı sıralamasında yer alır. başarısız olarak değerlendirilir. YKS-EŞİT AĞIRLIK ve YKS-SÖZEL puan türlerinden en düşük başarı oranı 350.000 (YKS-Eşit Ağırlık ve YKS-Sözel Yerleştirme puanına göre) olan adaylar başarı sıralamasına dahil edilmiş ve 350.000’in üzerindeki adaylar değerlendirilmiştir. başarısız olarak değerlendirilir.

* Kayıt için ilgili okula gelecek adaylar varsa, her okul için gerekli belgelerle birlikte hastanelerden aldıkları Sağlık Kurulu Raporu Sonucunu gösteren Sağlık Raporu/Ön Bilgilendirme Raporunu getirmeleri gerekmektedir.

Ek yerleştirme hastane internet Kara Harp Okulu msu öğrenci okulu ÖSYM Sağlık YKS

MSU Kara Harp Okulu kayıtları ne zaman bitiyor?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK