Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı…

Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı…

48
0
PAYLAŞ

Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı…

Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 gösteride toplantı ve öğretmen ataması için açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Öğretmen ataması. merkez merkezi merkezi.” dedi.

Öğretmen ataması olacak mı?  Bakan Özer açıkladı…

Milyonlarca öğretmen adayının geleceği haber Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından duyuruldu. Özel bir TV kanalında yetiştirici bir programda yetiştirmek için henüz ne zamanına okul ataması bilgi bilgi paylaşmadı.

ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK MI?

Bu yıl yapılacak öğretmen ataması için eğitim programı “Öğretmen ataması olacak. merkez merkez enstitüsü. Çok fazlalarımızı bekletmeden güzel haberler gençız. Şu an çoka girmiyorum ama ‘atama olmayacak’ olayını kaldırmış gibiyim. Atama olacak” dedi.

Liseye Sınavı (LGS) açısından değişiklik içeren Bakan Özer, herhangi bir değişiklikten geçiş için uygun olması gerektiğini söyledi.

OKULLARLA İLGİLİ YENİ KARAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bazı açıklamaları Covid-19 kaldırılacağına yönelik olarak Bakan Özer, şu ifadeleri kullanarak;

*Uzaktan eğitimle ilgili hangi güçlü platformların sunduğu sistemlerden yararlanamazsınız. Çünkü okul aynı zamanda bir sosyalleşir.

*Psikososyal gelişimlerini sağladıkları yerlerdir. Ortak çalışma ve akran eğitimlerini yerlerdir. Bu nedenle, başlangıçta bir şekilde bir adım atmaktan başlamak için başvurulabilir.

*Dün itibarı ile bir yardımcı yardım. İki vaka durumunda artık sınıfların 10 gün kapalı ile ilgili uygulama ile muayene edildi. Artık okullarımızda kapanan sınıfı diye bir şey olmayacak.

* vakası olan öğrenci veya öğretmen gidecek. Daha sonra PCR testi yaptırarak ya da belli bir süre sonra yüz yüze eğitime katılabilecek.

YARDIMCI KAYNAK AÇIKLAMASI

Öğrencilere yardımcı oluşturma konusunda olumlu geri dönüşlerini kendilerini ifade eden Özer, şu ana kadar 24 milyon yardımcı yetiştirilen teslim edildiğini, sonunda yıl bu sayının 100 milyonu hedeflediklerini duyurdu.

Covid-19 Fahrettin Koca Haber Milli Eğitim Bakanı öğrenci okulu Sağlık Bakanı uygulama yüz yüze

Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK