POMEM mülakat yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı! 28. POMEM mülakat sınav giriş...

POMEM mülakat yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı! 28. POMEM mülakat sınav giriş belgesi…

64
0
PAYLAŞ

POMEM güvenlik yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı! 28. POMEM sınav giriş belgesi…

POMEM güvenlik yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı! 28. POMEM sınav giriş belgesi…

28. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) tamamlama sınavları bölümleri Polis Akademisi tarafından açıklandı. POM kimlik sınavı ve e-Dev kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet üzerinden sorgulanabiliyor.

POMEM güvenlik yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı!  28. POMEM sınav giriş belgesi…

Her yıl seçim kazanan polis adayı ekleyen POMEM 28. Dönem alımları için sınav yerleri belirlendi. İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adaylara bitmesi yapılacak. Ayrıcalara posta yolu veya farklı iletişim araçları ile sınav giriş belgesi alınacaktır. İnternetten yapılan sınav girişini duyurusu yapmaktır.

POMEM SINAV GİRİŞ BELGESİ

POMEM SINAV YERLERİNİ AÇIKLADI

Polis Akademisi tarafından yapılan sınav yeri duyurusu şekilde;

28. Dönem POM Giriş Sınavı, aday değerlendirme ve seçme Mülakat Sınavı’na katılacak olan adaylar sınav tarihlerini, TC kimliği ve sınavı girişleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulanacaklardır. Mülakat Sınavına tabi tutulacaklardır. Ayrıcalara posta yolu veya farklı iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gelecek. İnternetten yapılan giriş duyurusu tebliğ incelemesidir.

Adayların, sınav Merkezine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve kayıt cihazı veya üzerinde benzer elektronik eşyaları bulundurmaları gerekir.”

POLİS AKADEMİSİ MÜLAKAT SINAVI NASIL YAPILACAK

Fiziki Yeterlilik Sınavında başarılı olan adaylar, Mülakat Sınav Komisyonu tarafından Mülakat Sınavına tabi olanlar. Adaylara, yazılmış olan bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunumu için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca sorulabilir. değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendinden kendindeni olmayan,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden becerilerini kullanma,

olmak için beş ayrı kritere göre ve onun bir kriteri yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın seçiminden başarılı olmak için puan alması en az henüz puan alması gerekiyor.

cep telefonu e-devlet internet Polis Polis Akademisi POMEM sınav yerleri

POMEM güvenlik yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı! 28. POMEM sınav giriş belgesi…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK