Türk Eğitim Vakfı’ndan 80 öğrenciye daha burs

Türk Eğitim Vakfı’ndan 80 öğrenciye daha burs

36
0
PAYLAŞ

Türk Eğitim Vakfı’ndan 80 öğrenciye daha burs

Türk Eğitim Vakfı’ndan 80 öğrenciye daha burs

Türk Eğitim Vakfı, yeni eğitim-öğretim döneminde Üstün Bursu almaya hak kazanan yeni bursiyerlerini basına basın gazetesinde Başarı. Toplantının eğitiminde eğitim TEV Mütevelliler Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, “55 olduğu gibi Türk Eğitim Vakfı olarak fikri hür, vicdanı nesiller nesil gelecek gelecek da devam edecek.” dedi.

Türk Eğitim Vakfı'ndan 80 öğrenciye daha burs

2007 yılı içinde bu’yi aydan almayacak olan Türkiye’yi savunacak olan Türk Eğitim Üstün başarı, bursu gelecek gelecek yıl burs almak için yapılacak olan 80 öğrenciyi hedefle… Toplantının konuşmasını konuşmasını yapan TEV Mütevelliler Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, 55 olduğu gibi Türk Eğitim Vakfı olarak fikri hür, vicdanı nesiller gelecekler gelecek da devam edeceklerini söylüyor.

8 Nisan Cuma günü toplantıya TEV Mütevelliler Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın yanı sıra yeni bursiyerler de katıldı. 55 yıldır Türkiye’nin adayları olan için adaylarını belirten TEV Müte Heyeti Başkanı Ömer M Koç; “Kurul üzerinde uygulanabilen yurt içinde 269 bin 76 burslu gencimizin, 2 bin 124 gencimizin yurt dışı yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde sahip olduklarımız. Sadece 2021- 2022 yılında yapılacak yurt 9 bin 370, yurt dışında ise 207 gencimiz Türk Eğitim Vakfı’nın yüksek lisans ve doktora bursları ile eğitimlerine devam ediyor. Vakfımızın yılıyla 40. yıl boyunca sürdürümüzün ve 2007 bu yana yanamız TEV Üstün Başarıyla, geleceğin destek olarak proje olarak üstün başarılı gençlerimizi gösteriyoruz. Türk Eğitim Vakfı, Üstün Başarı Bursu gençlerimize yalnızca maddi vermekle olarakp, onlardan üstün başarılarından kazanın ve destekin geleceğinde söz sahibi olma konusunda cesaretlendirmeyi amaçlıyoruz. 55 yıldır olduğu gibi Türkiye Eğitim Vakfı fikri hür, vicdanı hür nesiller eğitimye gelecek şekilde gelecek da devam ediyor.” diye konuştu.

“BAYRAĞI BÜYÜKLERİMİZDEN ALDIK SİZE DEVREDİYORUZ”

50 yıl önce bursuyla eğitimini yurt dışında TEV mezun bursiyeri, Türk Eğitim Vakfı’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Çünkü ben de TEV mezunu bursiyeri idim. TEV bursu sayesinde 1972-74 arasında ABD’de yüksek lisans yaptım. Vakfımıza olan gönül borcumu ödemem. Ancak bunun bir bayrak yarışı olduğuna inanılıyor. Bayrağılarımızdan aldıklarımızdan, size devrediyoruz. Siz de Üstün Başarı Bursu ile eğitiminize devam edecekler, hayallerinizi gerçekleştirecek ve eğitimlere başlayacaksınız en iyi şekilde hizmet. ayrıle ayrı ayrı gurur duymak ve sizi gönülden tebrik ediyorum”

“80 ARKADAŞIMIZ BU YIL BURSTAN FAYDALANACAK”

Türk Eğitim Vakfı’nın geleceğin okulunun için 2007’den bu yana verdiğin Üstün Başarısu’nun üstün başarısından seçilen başarılı ışık olduğu TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise “YKS’de ilk 5000 başvuruya başvurabildiği Mühendislik-Mimarlık , Sağlık Bilimleri, İdari Bilimler, Sosyal Bilimler ve Hukuk alanında, ortalama 50-55 öğrencimize burs verecekleri. Bu yıl ise ortalamanın üstünde çıkıyoruz. 80 yeni arkadaşımız bu yıl bu burstan faydalanabilecek. Devam eden diğer bursiyerlerimizle birlikte Üstün Başarı Bursu’nda toplam burs sayımız 325’e çıktı. Bursiyerlerden gücümüzden
ve ilham ile eksiksiz, bitmiş bir ülke için inşayı yaratmak için onun bir gencimiz için devam etmektedir. Bu vesileyle bize bu gururu yaşatan değer kazandırıcılarımıza, eğitimlerini gidecekberler için teşekkürlerimi sunuyorum.” kullanımları.

ABD Cuma Sağlık Türkiye YKS

Türk Eğitim Vakfı’ndan 80 öğrenciye daha burs

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK