Türkiye’nin en yaşlı üniversite öğrencisi diplomasını aldı

Türkiye’nin en yaşlı üniversite öğrencisi diplomasını aldı

57
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin en yaşlı yaşlarında diplomasını aldı

Türkiye’nin en yaşlı yaşlarında diplomasını aldı

Türkiye’nin en yaşlı üniversitede 82 Mustafa Yavuz Yalçınkaya, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak diplomasını aldı.

1959 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Mustafa Yavuz Yalçınkaya, okul ve müzik eğitimi almaya devam etmeye çalıştı. Ancak 1960 yılında askerlik askerlik eğitimine hazırlanmak için askerlik eğitimine hazırlanmak için askerlik görevine hazırlanmak için askerlik görevine hazırlanmak.

2018 yılında çıkan aftan yararlanan Mustafa Yavuz Yalçınkaya, Hukuk Fakültesi’ni bitirerek 82 yaşında mezun oldu. Türkiye’nin en yaşlı üniversite öğrencisi ve en yaşlı aktif müzikle uğraşan insanı olan Yalçınkaya, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden seçmeli derslerini de eğitim mezunları hak kazandı. Mezuniyet dersinde şarkı da söylüyor Yalçınkaya, hocaları ve sıra sıra arkadaşları tarafından ilgiyle izlendi.

‘HUKUK ZOR, DAHA KOLAY BİR OKUL OKU’ DEDİLER

Törende etkinliği Mustafa Yavuz YAYINkaya, tekrar okula dönüldüğünde doğum için herkese teşekkür ediyorum, “Bana bu güzel günü hediye eden rektörümüze, dekanımıza ve uygulanabilir talebe çocuklaraa teşekkür ediyorum. Ankara Üniversitesi’ne 1959 yılında mezun olunca ve 1960 ihtilali sonra lise mezunları olarak askere askere gittim. Dönüşte ‘Hukuk zor, bitiremezsin. Daha kolay bir okul oku’ deyin. Ben de Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi’ne kayıt oldum. Ah arada tanıştım. Daha sonra Paris’e gittim ve 2 yıl orada kaldım. İki kez af çıktı. Birinci aftan yararlandım ve hukuk fakültesine geldim. Daha sonra Antalya’daki işlerm yüzünden okulu yine ölmek zorunda kalacak. Bir af daha, son afla birlikte sene daha yüksek öğrenciyi üç bitirdim. Fakülteyi bitirmemde emeği geçen herkese teşekkür ederim ve af kullanımları. (İHA)

Lise ve üniversite mezunlarına istihdam garantili eğitim programı İlginizi Çekebilir Lise ve üniversite mezunlarına istihdam garantili eğitim programı

Türkiye’nin en yaşlı yaşlarında diplomasını aldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK