Üniversite kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? Üniversite elektronik kayıtları başlıyor…

Üniversite kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? Üniversite elektronik kayıtları başlıyor…

96
0
PAYLAŞ

Üniversite kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak? Üniversite elektronik kayıtları başlıyor…

Üniversite kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak? Üniversite elektronik kayıtları başlıyor…

YKS sonuçlarına göre üniversite kayıtları 6-10 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar 4-8 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt için belirtilen belgeleri tamamlayarak ilgili üniversitelere başvurmaları gerekmektedir. kayıt süresi içinde, aksi takdirde kayıt haklarını kaybederler.

Üniversite kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak?  Üniversite elektronik kayıtları başlıyor…

Üniversite adaylarının merakla beklediği sonuçlar erişime açıldı. Üniversiteye yerleşme süreci tamamlanan adayların kayıt işlemleri devam etmektedir. ÖSYM, yayınladığı rehber ile üniversite kayıtlarındaki gerekli belgeleri paylaştı.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAR?

Üniversite, 4-8 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında elektronik kayıt işlemlerini, 6-10 Eylül tarihlerinde ise okuldaki kayıt işlemlerini tamamlayacaktır.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NASIL YAPILIR?

YKS sonuçlarına göre programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar 4-8 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların başvuru yapması gerekmektedir. Kayıt için aşağıdaki belgeleri eksiksiz doldurarak kayıt süresi içinde ilgili üniversitelere başvurur. Bu süre içinde kayıt başvurusunu yapmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybederler. Elektronik ortamda kayıt yaptıran adaylar, üniversiteleri tarafından ilan edilen belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ve bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici olarak kayıtları yapılır. Bu adayların mezuniyet belgelerini 31 Aralık 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna teslim etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezuniyet belgesini vermeyenlerin geçici kayıtları silinecek, bu durumda olan ve belirtilen tarihlerde geçici kaydını yapmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği veya yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Adayın ek puan ile yerleşmesi ancak diplomasında veya mezuniyet belgesinde alan belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösteren resmi bir belge (Diplomaların üzerinde diplomayı veren okulun adı yazılıdır.) METEM programlarından mezun olanlar.)

c) 4,5 cm x 6 cm boyutlarında 12 adet fotoğraf

d) Katkı payı/öğrenim ücretinin ödendiğine ilişkin belge

e) Kayıttan önce belirlenecek ve Üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin asılları veya üniversite onaylı suretleri.

YKS ile yükseköğretim programına yerleştirilenlerin askerlik durumları üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr ​​adresinden görüntülenebilir.

Adayların askerlik sorunları için askerlik şubelerine, kredilerle ilgili detaylı bilgi için üniversite rektörlerine veya Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir. Yükseköğretim programlarına yerleştirilen adayların yerleştirme sonuçları (engelli bilgileri dahil) ÖSYM tarafından elektronik ortamda Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderilir.

askerlik internet okulu ÖSYM üniversite kaydı Üniversite kaydı YKS YÖK

Üniversite kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak? Üniversite elektronik kayıtları başlıyor…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK