Uyum haftası eğitimleri başladı

Uyum haftası eğitimleri başladı

76
0
PAYLAŞ

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

İstanbul’daki okullarda okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik entegrasyon haftası eğitimleri başladı.

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

Corona virüsü salgını nedeniyle geçtiğimiz eğitim döneminde okullar zaman zaman kapatıldı. Yeni eğitim döneminde yüz yüze eğitimler başlayacak. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik uyum haftası eğitimi bu sabah başladı. Üsküdar Rauf Orbay İlköğretim Okulu’na aileleri ile gelen öğrenciler, okula başlamanın mutluluğunu yaşadı. Okul girişinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube’ye bağlı ekipler korona salgını hakkında bilgi vererek öğrencilere maske ve etiket takdim etti.

Rauf Orbay İlköğretim Okulu Müdürü Ozan Dervişoğlu, “Yavrularımıza ve öğrencilerimize yeniden kavuşacağımız için çok heyecanlıyız. Uyum eğitimi 3 gün sürecektir. Amacımız öğrencilerimize okulun fiziki koşullarını tanıtmak, korona sürecini anlatmak ve pandemi dönemini iyi yönetebilmek için uyum eğitimi vermektir. Anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri gelecek. Öğretmenlerimizin %90’ı aşılıdır. Aşı yaptırmayan öğretmenlerimiz de aşı yaptırmayı düşündüklerini söylediler. Tüm önlemlerimizi aldık ve öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Kızını okula getiren Gül Doğan, “Heyecanlıyız, yeni eğitim-öğretim yılı tüm çocuklara ve velilere hayırlı olsun. Umarım korona krizini bir an önce atlatırız. Çocuğuma önceden sosyal mesafe ve maskeyi anlattık. “Umarım dikkatli olurlar” dedi. Annesiyle birlikte okula gelen birinci sınıf öğrencisi Hira Nur Arabacı, “Maskemi takarım, ellerimi sabunla yıkarım, mesafeye dikkat ederim. Çok mutluyum” dedi.

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK