VGM burs başvurusu ne zaman? VGM burs başvurusu tarihi belli oldu

VGM burs başvurusu ne zaman? VGM burs başvurusu tarihi belli oldu

101
0
PAYLAŞ

VGM burs başvurusu ne zaman? VGM burs başvuru tarihi açıklandı

VGM burs başvurusu ne zaman? VGM burs başvuru tarihi açıklandı

VGM burs başvuru tarihleri ​​açıklandı. VGM bursu, eğitim hayatına devam eden öğrencilerin ekonomilerine büyük destek sağlıyor. VGM yüksek öğrenim bursu başvuruları 1 Kasım’da başlayacak ve 15 Kasım’da sona erecek. Yükseköğretim öğrencileri için VGM bursu aylık 400 lira olarak belirlendi.

VGM burs başvurusu ne zaman?  VGM burs başvuru tarihi açıklandı

İhtiyaç sahibi öğrencilere verilen VGM burslarına başvuru tarihleri ​​açıklandı. VGM bursları için ortaöğretim başvuruları 15 Ekim’de, yükseköğretim başvuruları ise 1 Kasım’da başlayacak.

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün eğitim yardımları, Türkiye’de öğrenim gören ihtiyaç sahibi yüksek ve ortaöğretim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

VGM Ortaöğretim Bursu: 15 Ekim 2021 – 30 Ekim 2021

VGM Yüksek Öğrenim Bursu: 01 Kasım 2021 – 15 Kasım 2021

VGM Yabancı Öğrenci Yüksek Öğrenim Bursu: 01 Kasım 2021 – 15 Kasım 2021

VGM BURS ÜCRETİ NE KADARDIR?

Türkiye’deki eğitim kurumlarında öğrenim gören ortaokul öğrencilerine aylık 100,00 TL, yükseköğretim öğrencilerine aylık 400,00 TL ve yabancı yükseköğretim öğrencilerine 600,00 TL burs verilmektedir.

ÖĞRENCİLER BURSLAR İÇİN NASIL ÖDEME YAPILIR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları, okullarının bulunduğu ilin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, gerekli belgeleri ve öğrenci adına açılan banka hesap numaralarını gösteren banka hesap numaralarını ilgili Vakıflar Daire Başkanlığına teslim etmelidir. Öğrenci adına açılacak hesabın öğrenciye uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılması gerekmektedir. Bulunduğunuz yerde Vakıfbank şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinde hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından banka hesaplarına yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr ​​adresinden ulaşılabilir.

banka öğrencisi Türkiye Vakıfbank Ziraat Bankası

VGM burs başvurusu ne zaman? VGM burs başvuru tarihi açıklandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK