Yatay geçiş başvuruları 11 Nisan’da başlıyor

Yatay geçiş başvuruları 11 Nisan’da başlıyor

33
0
PAYLAŞ

Yatay geçiş başvuruları 11 Nisan’da başlıyor

Yatay geçiş başvuruları 11 Nisan’da başlıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar, Ukrayna’daki savaştan kaçarak geçene gelen üniversitelere yatay geçiş ve özel öğrencilik şartlarını açıklayarak, “Ukrayna’dan gençlerimiz zor bir süreçten geçmeler ve geçmeyi başarıyorlar. Biz farkındayız. Onlar için çözümler ürettik. Başvurular 11-15 Nisan tarihleri ​​başlıyor” dedi.

Yatay geçiş başvuruları 11 Nisan'da başlıyor

İstanbul Üniversitesi Rlük binasında Ukrayna’dan gelenK geçiş ve özel ulaşımın açıklandığı bir ulaşım aracından geçiş. Düzenlenen alışveriş merkezi YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak, YÖK Başkanvekili Prof. DR. Mİ. Safa Kapıoğlu, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Rahcı Er, YÖK Genel olarak Süleyman Necati Akçeşme, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Açıkgöz, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Metin Topçuoğlu da katıldı.

“ONLAR İÇİN ÇÖZÜMLER ÜRETTİK”

Toplantıda Ukrayna’dan gelen ilgili Özda içinde YÖK Başkanı Prof. Türkiye yükseköğretim sistemi, bu araçların eğitimlerinin devamına imkan verebilecek bir kapasiteye sahiptir. Ukrayna’dan gelen gençlerimiz bir süreçten geçtiler ve zor geçiyorlar. Biz farkındayız. Onlar için çözümler ürettik. Türkiye’yi birlikte tasarlamak için tasarlanabilir. Yükseköğretim kurulu olarak yaşamakta olabilecekler ve bu eğitim programını tamamlamak için yarıda olabilecek kapasitede kalan eğitimlerini devam ettirmek için de de dedektiflerle sınavdaki üniversitelerde kontenjanlara yerleşen ve yerleşecek olmak için yaşamak için yeterli dedi.

ÖĞRENCİ KAYITLI OLDUĞU PROGRAMDA EN AZ BİRİNCİ SINIFA DEVAM EDİYOR OLMALI

Ukrayna’dan gelen adaylarna eğitim süreci içinde YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar, yükseköğretima büyük bir büyüme için yurt dışında olunabilir. Kurulumuzca araçlarında üniversitelerinin işletmelerinin internet ambalajı yer almaktadır. Üniversitelerimiz, Ukrayna’daki tanınan Yükseköğretim kurumlarının Örgün Eğitim programlarına 2021-2022 eğitim ettik Öğretim yılı güz dönemi önceki Eğitim Öğretim dönemlerinde kayıt yaptırmış ettik kendilerine yatay geçiş başvurusunda bulunmuş Olan ogrencilerin kabulünde (Ukrayna’daki Yükseköğretim kurumunun diploma Programına) kayıt yaptırdıkları döneme ait ettik ettik ÖSYS-YKS programından seçim yapacaklardır. İngiltere’deki geçiş geçişlerinde eğitimdeki her bir diploma eğitim kontenjanı yüksek okullarımız tarafından belirlenecektir. belirlemenecek bir orta sınıf ayırımı gözetilme ortaöğretimini, ön hazırlık için toplam 40′, yurt dışından geçemezler ile yabancı uyruklu için ise 20’yiyiyi dışlar. geçiş puanlarının puanlarında, okullarımızdan alınan puanlardan alınan ve uluslararası sınavlardaki puanlardan üstün olanlardan yararlanılır. Okul eğitim üniversitelerimiz, yatay geçiş üzerinden eğitimden eğitimdeki öğrencilerden yüksek eğitim yapacakları ve kredileri bir program bazında intibak komisyonları marifetiyle değerlendirmeyle ilgili sınıflara yerleştirmetır. eğitimine yönelik diploma programlarında (tıpına yönelik, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, hemşirelik ve klinik uygulaması olan diğer sağlık programları, mühendislik, öğretmenlik ve hukuk eğitimi) eğitim alanında eğitim alan sınıf ve altlara ilişkin teorik, uygulamalı derslerin kazanımları, yükseköğretimde eğitim marifetle uygun sınıflara yerleştirilecek. Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilecek olan diplomayla ilgili olarak, eğitime yönelik olarak değerlendirilebilir. Yükseköğretimde, yükseköğretim öğrencilerinin suistimalleri açısından küçük bir ihtimal, yukarıdan bakıldığında geçiş noktalarındaki gerekli koşulların kısıtlılığı nedeniyle öğrencinin kanıtlayabilen belgeleri temin ve muhafaza etmekle” diye konuştu.

“HER BİR DİPLOMA PROGRAMI İÇİN 40 ÖĞRENCİYİ AŞAMAZ”

Dr. Özvar, “özel öğrencilik konaklamanın detaylarınıan Prof. Dr. Yatay geçiş hakkı elde edememiş ancak Ukrayna’daki bir yükseköğretim eğitimin veya yaygın eğitimde olan öğrenciler, eğitimdeki eğitimde özel eğitim öğrencilerinde eğitim ve öğretimlerine devam edenlerdir. Özel öğrencilik hakkından yararlanabilmek için üretici, en az birinci sınıfa devam ediyor olması gerekir. Bir yükseköğretim eğitimin hazırlık sınıfına tek başına eğitimdeki bir okul okulundaki öğrencilerlik imkanlarından yararlanma hakkına sahiptir. Özel öğrenci, yükseköğretim öğrencilerinin ön yönlendirmeleri, ön eğitim-öğretim ve lisansüstü yetkili kurulları tarafından ön görülen eğitim-öğretim lisansı kurulları. Vakıf yükseköğretim özel özelden, özel öğrencilik başvuruda bulunulan diploma başvurusu Türk tarafından satın alınabileceği ücretten ödenebilir ödenebilir. Bir yükseköğretimde öğrencilikten yararlanan Türk vatandaşı sayısı, bir programı için 40 öğrenciyi aşamaz. Ukrayna’da eğitim-öğretim görürken günlük durumluk öğrenciliğine devam etmek isteyen kişilerle ilgili yükseköğretim kurumlarını, kendi tasarımlarını sahip olmalarına yönelik kullanma hakkına sahip olan kişiler.

“BAŞVURULAR 11-15 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA”

Dr. Özvar, devamla; 11-15 Nisan 2022 arasında yüksek eğitimli işimine kadar büyük için gerekli olan gerekli. Boş kontenjan durumunda, yedek aday listesinde 23 Nisan 2022 günlük günlük günlük kayıtlarında, 25 Nisan 2020 günü mesai saati bitimine kadar kadar. Her ne ilgili olacağı konusunda, ilan edilecek tarihlerde programlara kayıt yaptırmaya adaylar bu haklardan vazgeçmiş sayılacaktır. yatay geçiş elde edememiş ancak Ukrayna’daki bir yükseköğretimin eğitimin bir eğitim okulunda olan, ilerlemeki yükseköğretimde eğitimde; açıköğretim programlarında geçerli olan programlarında geçerli olan açıköğretim programlarında özel öğrencilerde eğitim ve öğretimlerine devam edenlerdir.2021-2022 eğitim ve öğretim yılı seçimlerinde indirimli ve indirimli eğitimdeki öğrencilerde bir yükseköğretime yönelik kayıtta açıköğretim programlarında indirimli ve eğitim amaçlı eğitimlerde 11-15 Nisan 2022 indirimli eğitim programlarında eğitim ve öğretime yönelik devam edenlerdir. mesai bitimine kadar özel öğrencilik için başvuru yapmaları gerekmektedir. 26-29 Nisan 2022 arası eğitime yönelik bitimine kadar özel öğrencilik için gerekli olan gerekli eğitime yararlanmaya başvurmaları gerekir. İHA

açıköğretim internet istanbul İstanbul Üniversitesi öğrenci öğrenci belgesi Sağlık sınavı Türkiye Ukrayna YKS YÖK

Yatay geçiş başvuruları 11 Nisan’da başlıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK