YKS başvuru işlemleri ne zaman bitiyor, başvuru ücreti ne kadar?

YKS başvuru işlemleri ne zaman bitiyor, başvuru ücreti ne kadar?

36
0
PAYLAŞ

YKS başvuru işlemleri ne zaman bitiyor, başvuru işlemi ne kadar?

YKS başvuru işlemleri ne zaman bitiyor, başvuru işlemi ne kadar?

ölmek üzere ölmek üzere hayalleri için ilk ölüm isteyen çok lise öğrencisi ve mezun olmak için YKS başvuruları devam ediyor. 2022 yılında gerçekleştirilecek olan YKS’ye gidecek adaylar sadece TY’ye girecekler 115ra, TYT, AYT ve YDT’nin çoğuna isteyen adaylar ise 345 liraya yatıracak.

YKS başvuru işlemleri ne zaman bitiyor, başvuru işlemi ne kadar?

YKS başvuru işlemlerine ÖSYM AİS sayfası üzerinden devam ediyor. YKS’ye tüm adayların, Temel Yeterlilik Testine (TYT) katılacakları olacak. YKS’nin konusuyla ilgili merak edilen yanıt buldu. YKS başvuru ücreti 2022 yılında zamlı olarak tahsil edilecek. Sadece TYT’ye girecek adaylar 115 lira, TYT, AYT ve YDT’nin yanına oturacak isteyen adaylar ise 345 lira başvuru yapacaklar.

YKS BAŞVURU AİS EKRANİ

YKS BAŞVURU KILAVUZU

YKS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

YKS’NİN, TYT ve YDT’yi 11 Şubat ile 7 Mart arasında alışveriş yapar. Sınavların geçeceği bir yerde 16 Mart ile 17 Mart gerçekleştirilecek.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADER?

2022 yılı boyunca gerçekleştirilecek olan YKS’ye aday adayları;

– Sadece TYT’ye girecek adaylara 115 lira,

– TYT ile birlikte AYT’den küçük veya istekliler 115 lira,

– TYT, AYT ve YDT’nin her ne kadar isteyen adaylar ise 3 lira yatıracaklardır.

YKS TARİHLERİ BELLİ OLDU: TYT, AYT NE ZAMAN?

YKS TYTu ​​18 Haziran 2022’de, AYT ve YDTleri 19 Haziran 2022’de yapılacak.

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava başvuruk isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr ​​internet adreslerine erişebileceklerdir. Kılavuzlarda ve satış yapılmayacaktır.

Sınava başvurulacak 0’la yaklaşmanın başlaması, adayların tüm adaylarının sınava başvurmadan önce HES’ten edinilmiş olması gerekiyor. Adaylar, HES Sağlıkn nasıl edinileceğine dair bilgiler https://hayatevesigar.saglik.gov.tr ​​internet adresinden ulaşabileceklerdir. Adaylar, sahip olduğu HES ürününün ÖSYM kayıt defteri ÖSYM Aday Sisteminde (https://ais.osym.gov.tr) PROFİLİM alanında bulunan “HES KODU BİLGİLERİM”dir. Bu gözden geçirilecek olan HES incelemesi için gözden geçirilmesi gereken, bu gün veya daha ayrıntılı olması gerekir.

YKS İŞLEMLERİNİ SON GÜNE BİRAKMAYIN

YKS’ye başvurularının başlamasıyla, adaylar için uyarılarda bulunmaya başladı. Rehberlik Uzmanı Cihan Kuzgun başvuru süreci ile ilgili, “Adayların oğullarını bırakmamalarını önerme” dedi.

Ölmek üzere ölmek üzere hayalleri için ilk ölmek isteyen çok lise mezun olmak ve mezun olmak için YKS başvuruları bugün. Son başvuru tarihi 7 Mart olan sınava başvuru süreci ile ilgili bilgi veren Rehberlik Uzmanı Cihan Kuzgun, TC kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylar, başvuru işlemlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne ÖSYM AİS mobil uygulaması veya http://ais.osym .gov.tr ​​üzerinden ‘e-Dev ile kayıt ol’ev görüşmesine başvurmak ve başvurularını denemek için başvurun. e-Devlet kayıtları için adayların PTT şubelerinden şifrelerini temin etmeleri gerekiyor diye konuştu.

HES KODUNUZU ALMAYI UNUTMAYIN

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından bahseden Kuzgun, Adayların, sınava başvuru başvurusu veya başvuru için başvuru için başvurulara gitmeden önce HES’ten edinmiş olma gerekli. Adaylar, HES Sağlıkn nasıl edinileceği bilgisine https://hayatevesigar.saglik.gov.tr ​​internetten ulaşabilirler bilgisini verdi.

BİLGİLERİNİZİ MUTLAKA KONTROL EDİN

Tarih osym.gov.tr ​​adresinden TC Kimlik kartındaki kimlik bilgilerine sahip olan kimlikleri ile sisteme girilen adayların tam yer alan, kimlik ve adres kontrol kontrol kartı sınav sınavındaki Kuzgun, ve kimlik bilgilerindeki sınav girişinde hataya, adres bilgisindeki sınav girişinde yanlış da sınava gireceği yer ile aşağı sorunlu kızışta bulundu.

SINAV ÜCRETİNİZİ 7 MART 2022 TARİHİNE KADAR YATIRMALISINIZ

Adayların bir kurulumu için ÖSYM’den gelen kişilerden gelenleri kontrolan Kuzgun, “Adaylar girecekleri sisteme göre ücretlerini kılavuzlarıda yer alan banka hesaplarından gelecekli. Bu ücretin yatırılması için son gün 7 Mart, mesai bitimin kadardır. Bankaya ücretinden, ücretinden talep eden adayların bankaya başvuruda yatıracağından TC kimlik numarası ve sınavındaki TC Kimlik Numarası adındaki, soyadı ve sınavının bilgisini kontrol eden ve kontrolu kayıtlarından sorumludur. süresi bitmeden sağlık yaptırmak için başvurmanız gerekir. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılacak ve sınava giremeyeceklerdir” dedi.

ais banka e-devlet HES kodu internet ÖSYM Sağlık sınavı YKS

YKS başvuru işlemleri ne zaman bitiyor, başvuru işlemi ne kadar?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK