YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı

YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı

83
0
PAYLAŞ

YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı

YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı

Henüz bir üniversiteye yerleştirilmemiş adayların yapacakları YKS ek tercih başvuru tarihleri ​​ek tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla belirlendi. YKS ek tercihi 20-23 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinde TC kimlik numarası ve şifreleri ile yapılacaktır. YKS ek tercih başvuru ücreti 25 TL olarak belirlendi.

YKS ek tercih ne zaman?  YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı

Dün yapılan duyuru ile ek tercih rehberi erişime açıldı. Pazartesi gününden itibaren başlayacak olan YKS ek tercihi Perşembe günü sona erecek. Ek yerleştirmede önceki yıllarda olduğu gibi önlisans ve lisans programlarında merkezi genel yerleştirmede en düşük puanın altında puan alan adayın yerleştirilmesi beklenmez.

YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ek yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır.

2021-YKS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzuna linkten ulaşılabilir. Tercih yapacak adayların Yönergeleri dikkatlice incelemeleri ve yönerge bilgileri doğrultusunda seçimlerini yapmaları gerekmektedir.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınav Rehberi, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Rehberi ve 2021-YKS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Rehberi’nde belirtilen kurallara göre ek yerleştirme yapılacaktır.

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini 20-23 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresindeki web adresinden veya ÖSYM Adayı üzerinden bireysel olarak yapacaklardır. İşlemler Mobil Uygulaması. Tercihler 20 Eylül 2021 saat 10:00’da başlayacak ve 23 Eylül 2021 23:59’da sona erecektir.

YKS İLAVE TERCİH BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Tercih dönemi 20-23 Eylül 2021 arasıdır. Ek yerleştirme ücreti 25.00 TL’dir.

YKS İLAVE TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Adaylar, mezun oldukları okul türünü ve puanlarını dikkate alarak hangi tablolardan seçebileceklerini belirleyeceklerdir. Adaylar, sadece seçebilecekleri tablolardan olmak kaydıyla girmek istedikleri yükseköğretim programlarını belirleyecek, bu programların kod ve adları ile bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını belirleyeceklerdir.

TYT puanı 150 ve üzeri olan adaylar tercihleri ​​arasında Tablo 3’teki önlisans programlarını gösterebileceklerdir.

İlgili AYT/YDT puanı 180 ve üzeri olan adaylar tercihleri ​​arasında Tablo 4’teki yükseköğretim programlarını gösterebileceklerdir.

Her adayın girmek istediği programları Tablo 3 ve/veya Tablo 4’ten bulup tercih sırasına koyması ve Tercih Listesi oluşturması faydalı olacaktır. Liste oluşturulurken girilecek yükseköğretim programları tercih sırasına göre yerleştirilmeli ve her satıra programın kodu ve adı ile bağlı olduğu üniversite ve fakülte/yüksekokul adı yazılmalıdır. yapacaksın
Seçim hatalarınızın sonuçlarından yalnızca siz sorumlu olacaksınız.

2021-YKS Ek Yerleştirme Tercih Bildirimi, ÖSYM http://www.osym.gov.tr ​​internet adresi üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifre ile bireysel olarak yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir tercih yapılamaz (posta, faks, e-posta vb.).

YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK