YÖK’ten Bilim Kurulu sonrası yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçilecek

YÖK’ten Bilim Kurulu sonrası yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçilecek

89
0
PAYLAŞ

Bilim Kurulu’nun ardından YÖK’ten yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçiş yapılacak

Bilim Kurulu’nun ardından YÖK’ten yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçiş yapılacak

Bilim Kurulu’nun ardından açıklama yapan YÖK Başkanı Erol Özvar, “Yeni açılış yılında YÖK ve üniversiteler olarak eğitime yüz yüze devam etme kararı aldık. Bu kararın ardından üniversitelerimiz gerekli tedbirleri aldı. Bu eğitim yönetim kurulları ile birlikte yapılacak. “COVID koşullarında nasıl eğitim ve sosyalleşme yapacağımızı belirledik. Üniversitelerimizde hibrit eğitime geçilecektir” dedi.

Bilim Kurulu'nun ardından YÖK'ten yüz yüze eğitim kararı!  Hibrit eğitime geçiş yapılacak

Bilim Kurulu’nun ardından üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı Erol Özvar’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

* Salgın döneminde uzaktan eğitim yapma kararı aldık. Türkiye’deki tüm üniversiteler bu salgına çok hızlı tepki verdi ve öğrencilere uzaktan eğitim verdi.

*YÖK Başkanı olarak üniversitelerimizi bu nedenle kutluyorum. Üniversitelerimizin yönetimi bu salgın döneminde öğretime devam etti.

“YÜZYÜZE EĞİTİM KARARINI VERDİK”

*Yeni bir eğitim öğretim yılına giriyoruz. Ekim ayı başında üniversitelerimizde eğitim başlayacak. Bu yeni açılış yılında YÖK ve üniversiteler olarak eğitime yüz yüze devam etme kararı aldık.

*Bu kararın ardından üniversitelerimiz bu eğitimi mümkün kılmak için yönetim kurulları ile birlikte gerekli önlemleri almıştır.

*YÖK olarak hem kampüste hem de üniversitelerde COVID koşullarında eğitim ve sosyalleşmenin nasıl yapılması gerektiğini belirledik. Bugün itibariyle tüm kampüslerde nasıl önlem alınacağını belirledik.

HİBRİT EĞİTİM

* YÖK olarak yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam etmek istiyoruz. Elbette salgın koşullarının nasıl ilerleyeceğini ve Sağlık Bakanlığımızın tavsiyelerini dikkate alarak hareket edeceğiz.

*Bu kapsamda üniversitelerimiz salgın döneminde eğitimi aksatmamak kapsamında bu (hibrit) harmanlanmış modeli kullanabilir.

* Üniversitelerimizde hibrit eğitime geçilecektir. Derslerin %50’si online olarak yapılabilir. Yine üniversitelerimiz alınan diğer kararları sosyal medyadan paylaştı.

AŞI ÇAĞRISI

*İnşallah 2021-2022 döneminde bir buçuk yıl aradan sonra üniversitelerimiz tüm öğrencilerini kucaklayacaktır.

*Üniversitelerimizde yüz yüze eğitime gelecek öğrenci arkadaşlarımdan ricam aşı olmalarıdır. Ben de aşı olmalarını tavsiye ve tavsiye ediyorum.

*Üniversitelerimiz artık hangi dersleri yüz yüze, hangi dersleri online yapacaklarını belirlemiş ve kamuoyu ile paylaşmıştır.

Bilim Kurulu'ndan yüz yüze eğitim toplantısı!  İki bakandan ardı ardına kritik açıklamalar ilginizi çekebilir Bilim Kurulu’ndan yüz yüze eğitim toplantısı! İki bakandan ardı ardına kritik açıklamalar

Bilim Hibrit Sağlık Türkiye YÖK yüz yüze

Bilim Kurulu’nun ardından YÖK’ten yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçiş yapılacak

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK