3.5 milyonu aşkın kişi borcunu ödeyemiyor

3.5 milyonu aşkın kişi borcunu ödeyemiyor

68
0
PAYLAŞ

3.5 milyondan fazla insan borcunu ödeyemiyor

3.5 milyondan fazla insan borcunu ödeyemiyor

Ocak-Haziran döneminde 474 bin 355 kişi ihtiyaç kredilerini ödeyemediği için bankalarca takibe alınırken, 222 bin 377 kişi kredi kartı borçlarını zamanında ödeyemediği için takibe alındı.

3.5 milyondan fazla insan borcunu ödeyemiyor

Pandemi Bu nedenle işini kaybeden veya geliri düşen vatandaşların borçları her geçen gün artıyor. Borçlarını zamanında ödeyemeyen vatandaşların sayısında büyük bir patlama yaşandı. Ocak-Haziran döneminde 474 bin 355 kişi ihtiyaç kredilerini ödeyemediği için bankalarca takibe alınırken, 222 bin 377 kişi kredi kartı borçlarını zamanında ödeyemediği için takibe alındı.

Abdurrahman Tutdere

34 MİLYON KİŞİ borçlu

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Son beş yılda bankalar tarafından yasal takip edilen ve halen borçlarını ödeyemeyen vatandaşların sayısı 3 milyon 564 bin 22 kişiye ulaştı” dedi. Salgının tetiklediği ekonomik krizin vatandaşları borca ​​sürüklediğini ifade eden Tutdere, “Vatandaşlar artık borçlarını ödeyemez duruma getirildiler. Haziran sonu itibarıyla 34 milyon 489 bin kişinin ihtiyaç kredisi borcu var. Toplam borç 929 milyar liraya ulaştı” dedi.

603 BİN VATANDAŞ KARA LİSTEDE

Tutdere, 603 bin vatandaşın bankalara olan borçlarını ödeyemediği için bankalar tarafından kara listeye alındığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Tüketici kredisini ödeyemediği için takip edilen kişi sayısı geçen yıla göre 268 bin 819 kişi arttı. Tüketici kredilerini ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler bir kişi olarak sayıldığında takip edilen kişi sayısı 258 bin 421 bin arttı. Devlet vatandaşlarımızı borca ​​soktu” dedi.

Borçlarını ödeyemeyen 603 bin kişi idam edildi ilginizi çekebilir Borçlarını ödeyemeyen 603 bin kişi idam edildi

3.5 milyondan fazla insan borcunu ödeyemiyor ilginizi çekebilir 3.5 milyondan fazla insan borcunu ödeyemiyor Ülkenin yarısı kredi borcunda ilginizi çekebilir Ülkenin yarısı kredi borcunda

Adıyaman CHP’de patlama

3.5 milyondan fazla insan borcunu ödeyemiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK