3’ü çift maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor

3’ü çift maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor

32
0
PAYLAŞ

3’ü maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor

3’ü maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor

3 yıldır zarar eden Et ve Süt Kurumu’ndaki (ESK) 6 yönetim kurulu üyesinden 3’ü çift maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor.

3'ü maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor

CHP’li Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısından geri çevrildiği Et ve Süt Kurumu (ESK), üç yıldırıyor. 2017’yi 279 milyon 337 bin lira kârla kapatan kurum, 2018’den itibaren teslima geçti. 2020 yılı zararı da 222 milyon 991 bin lira oldu. 2021 yılı ise henüz açıklanmadı. 6 yönetim kurulu üyesi olan kurumda 4 üyeden maaş alıyor.

Yönetim Kurulu Üyesi (YKÜ) Hasan Hüseyin Aydemir’in 3 maaşlı ve eski Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ağabeyinin kayınbiraderi olduğu ortaya çıktı. Aydemir; bakanlıkta müşavir, Tarım Kredi Kooperatiflerinde ve ESK’da kurulu üyesi… Aydemir ESK’dan yönetim işletmesinin huzuru hakkı ile Bakanlık’tan müşavirlik maaşı, Tarım Kredi Kooperatifleri’nden de haklı olarak 4 maaştan yararlanabiliyor. Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Erdurmuş, 2018-2022 arasında Hayvancılık Genel Müdürlüğü görevindeydi. Bugünlerde Bakanlık ise Özel Kalem Müdürü oldu. YKÜ Mustafa Alt Atalay da aynı zamanda Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü… ve Maliye Bakanlığı Bakan yardımcı Müşaviri Sezai Aydın da ESK yönetim kurulu üyelerinden. Kurum dışı gelen yönetim ve denetim kuruluşlarına 2020’de 353 bin TL ödendi. Kuruma atanan yönetimden herkese verilen ödemelerin dışında maaş ödeniyor.

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Asgari ücretli aydın CHP Kemal Kılıçdaroğlu Maliye Bakanlığı süt

3’ü maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK