“5G, yatırımcıları Türkiye’ye çeker”

“5G, yatırımcıları Türkiye’ye çeker”

63
0
PAYLAŞ

“5G, yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor”

“5G, yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor”

15. yılında 24 milyona ulaşan mobil müşteri sayısıyla Türkiye’nin en büyük ikinci mobil iletişim şirketi olan Vodafone, 3 bini aşkın çalışanı ile 55 bini aşkın bir ekosisteme ulaştı.

“5G, yatırımcıları Türkiye'ye çekiyor”

dünyanın Birçok ülkenin hayata geçirdiği 5G teknolojisi için açıklanan takvimler 2022’ye işaret ederken, burada yaşanacak hızlı bir geçişin yabancı yatırımı artırması bekleniyor. 5G’nin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ye de yatırımcıların gelmesi için önemli bir kriter olduğunu vurgulayan Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, “Dijital devrimde Türkiye’yi geride bırakmak sadece bireylere değil kurumlara da zarar veriyor. Artık sektörler için o kadar kritik hale geldi ki, ülkeye yatırım yaparken bile firmaların sorduğu sorulardan biri 5G var mı” diyen, takvimde gecikme istemediklerini vurguladı.

Vodafone Türkiye’nin 15. kuruluş yılı vesilesiyle düzenlenen toplantıda konuşan Aksoy, fiber altyapıya da büyük önem verdiklerini, diğer sektörlerden farklı olarak yatırım için mücadele ettiklerini ve yatırımları hızlandıracak tüm seçenekleri desteklediklerini söyledi. Aksoy, Vodafone Türkiye olarak son 15 yılda yaptıkları ve gayri safi yurtiçi hasılaya katkı sağlayan yatırımların reel değerinin 334 milyar TL’ye ulaştığını, toplam yatırımın ise gerçek değerinin 63 milyar TL olarak gerçekleştiğini açıkladı.

“5G, yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK