Antalya’da toplu ulaşıma yüzde 12 zam

Antalya’da toplu ulaşıma yüzde 12 zam

69
0
PAYLAŞ

Antalya’da toplu ulaşımda yüzde 12 artış

Antalya’da toplu ulaşımda yüzde 12 artış

Ülke genelinde ulaşımda yaşanan zamlar hız kesmiyor. Dört gün önce İstanbul’da Temmuz’da yüzde 15, Samsun’da yüzde 16 artan ulaşım ücretleri bugün Antalya’da arttı. 3,65 TL olan toplu taşıma ücreti 4 liradan 10 kuruşa çıktı.

Antalya'da toplu ulaşımda yüzde 12 artış

Antalya şehir merkezindeki toplu taşıma esnafının talebi üzerine ulaşım ücretlerinin yüzde 12 oranında artırılmasına karar verildi.

Yapılan zamla birlikte 3,65 TL olan toplu taşıma ücreti 4 liradan 10 kuruşa çıktı. Öğrenci ücreti 2,10 kuruştan 2,40 kuruşa çıkarıldı. Uygulamanın bu gece yarısından itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi.

İHA’nın haberine göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü sekreterliği tarafından yürütülen Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu bugün toplandı. Komitede çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi yer aldı.

Taksimetre açılış ücretlerinin önümüzdeki saatlerde netleşeceği öğrenildi.

SAAT SAMSUN VE İSTANBUL’DA DA GEÇTİ

Öte yandan, dört gün önce Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında toplu ulaşımın artırılmasına karar verildi.

Dolmuş ücretleri 3,5 TL’den 4 TL’ye, öğrenci ücretleri 3 TL’den 3,5 TL’ye; okul servis ücretleri de yüzde 16 oranında artırıldı.

İstanbul’da ise Temmuz ayında toplu taşıma ve hizmet ücretlerinde yüzde 15 artış yapıldı; tam bilet fiyatı 3,50’den 4,05 TL’ye, öğrenci bileti 1,70’den 1,95 TL’ye yükseldi.

Samsun'da toplu ulaşıma 'toplu yürüyüş' ilginizi çekebilir Samsun’da toplu ulaşıma ‘toplu yürüyüş’ İstanbul'da toplu ulaşım ve servis ücretlerine yüzde 15 zam ilginizi çekebilir İstanbul’da toplu ulaşım ve servis ücretlerine yüzde 15 zam

Antalya’da toplu ulaşımda yüzde 12 artış

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK