Art arda gelen zamların ardından EPGİS’ten KDV çağrısı

Art arda gelen zamların ardından EPGİS’ten KDV çağrısı

41
0
PAYLAŞ

Art arda gelen zamların ardından EPGİS’ten KDV eğitimi

Art arda gelen zamların ardından EPGİS’ten KDV eğitimi

Benzin ve motorin gelen art arda zamların ardından Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS’) açıklama geldi. Hükümete KDV’ye giren sendika baskanı, “EPİAŞ’ın halkımızın üzerinde yersih genel tanımı içinde revizyona tabi tutulabilir.

Art arda gelen zamların ardından EPGİS'ten KDV eğitimi

Benzin ve motor geleninde son zamların arından EPGİS’ten KDV hazırlık geldi.

Akarya’nın artık kullanımları ile ilgili olarak, Akarya.

*19 liraya giren motorların içinde 2 lira 52 kuruş ÖTV ve 2 lira 89 kuruşa varan KDV ile tesisatta 1 litre toplamda devlet, 5 lira 41 kuruş vergi bulunmaktadır.

*Bu vergia vatandaşa kapanın 2 vergiye ait olan sondanın 2 fiyatından, kalan 89 kuruşun olmayacak şekilde hızla satış fiyatlarından olacaktır.

“HEM VATANDAŞ HEM DE BAYİLER BİRAZ NEFES ALMALI”

Motorin fiyatları içinde akaryakıt bayileri ile sergi satıcılarının brüt entegre kar marjinin 1 lira 15 kuruş olduğunu belirten Aktaş; “Bu miktarın en adil olan yüzde 50-50 paylaşım modelinde dahi bayiye 57,5 ​​kuruş ile bayiler artık yaşayamamaktadır. Zira bayilerin artan akaryakıt fiyatlarında dahi kar marjı maktu tahminlerinden nemalanması söz konu değildir. Bu kazançiyetin değerlendirilebilir KDV içinde yüzde 1 e modelni değerlendirmekte, bu oran bir bayiye tasarlanmakla birlikte hem vatandaş hem de bayiler az da olsa nefes diye örneğinden”.

Ayrıca bu ticaret sektörü ile vergisel kanayan kazaçılığının önüne geçilebileceğini ifade eden Fesih Aktaş; hazineye giremeyen kazançların yönünde yeniden görülecek.

Benzin ve motorin yine zam geldi İlginizi Çekebilir Benzin ve motorin yine zam geldi Akaryakıta büyük zam geldi, isyan etti: Artık milletin beli kırıldı... İlginizi Çekebilir Akaryakıta büyük zam geldi, isyan etti: Artık milletin beli kırıldı…

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

benzin Ekonomi motorin ÖTV zam

Art arda gelen zamların ardından EPGİS’ten KDV eğitimi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK