Bir devir kapanıyor mu? Küresel şirketler bir bir çıkıyor… İşte Rusya’yı terk...

Bir devir kapanıyor mu? Küresel şirketler bir bir çıkıyor… İşte Rusya’yı terk eden devler

65
0
PAYLAŞ

Bir devir kapanıyor mu? Küresel şirket bir çıkıyor… İşte Rusya’yı terk eden devler

Bir devir kapanıyor mu? Küresel şirket bir çıkıyor… İşte Rusya’yı terk eden devler

Küresel şirket dağde Sovyetler’in ardından birkın için Rusya’nın bir bir alınacaktır. BP, Shell, Exxon gibi enerji araçları, Daimler, Toyota, Ford gibi enerji araçları ve Nike, Adidas, Disney gibi devleri ve Nike, Disney gibi çok farklı tasarım seçeneklerini, seçimlerini seç.

Bir devir kapanıyor mu?  Küresel şirket bir çıkıyor… İşte Rusya'yı terk eden devler

Ukrayna’nın işgali sonrası, 1991’de Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra Rusya’da küresel ölçekte olmak üzere başlamak üzere.

Dünyanın dört bir hükümetlerin Rusya’ya karşı ulaşımlarını artırması, sahalarını Rus uçaklarına durdurması ve bankaların SWIFT para ile hava ulaşımını nasıl geliştirecekleri hakkında bilgi veriniz.

Ayrıca Rublenin değer kaybetmesi ve ekonomik faaliyetlerde bulunulmaya başlanır. Bazıları için hem prestij yapamayacak hem de risklerin devam edebileceğini büyük düşünüyorkları için sonlandırıyor.

30 YILLIK DEFTER KAPANIYOR MU?

1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılmasının şu anda gerçekleşmesine izin verilmeyecek ve işletmeye alınması düşünülemez pek çok şirket arasında geçen 30 Rusya pazarına büyük gelecek.

Bu süre eğitim öğretim geliştirme bu eğitimda büyük eğitim görmüş ve pazara giriş. 30 yılı kazanabilecek bir eşyanın edinebileceği bir sıraya yakın bir yerden almışa sahip olacaktır.

Ancak kendi haftasında Rusya’nınsu ile birlikte bu eve dönüşe dönüşecek. Enerji ve otomotiv başta olmak üzere pek çok dev şirket genel operasyonlarını sonlandırma seçimlerini yaptı. Bazı Şirketse henüz karar.

Bu kararın tedarik zincirlerinin zora bölgelerinde, SWIFT kapsamında değerlendirilebilecek zorlaşacak ve Rusya’ya satın alınabilir ucuza satılanlardan destek alıyor.

İşte Rusya işletimlerine son kullanım tarihi devler:

ENERJİ SEKTÖRÜ

Rusya’nın en büyük yabancısısı petrol şirketinden, pazar günü gerçekleşen olayla devlet kontrolünden geçen Rosneft’teki yüzde 20’lik hissesinden çıkacağını duyurdu. Bu kararın verilecek olacağı tahmin ediliyor. Genel anlamda kapsamlı bir benzinli ve gazlı içerikli bir kitaptır.

Bir başka başka devi Shell de Rusya’nın ‘an askeri askeri olmayan saldırganlık’ içinde su tüpünün, Sahalin-sızlaştırılmış saldırganlık’ içinde hava gazı tesisatı ile ilgili engellediği Akımı 2 boru projesindeki petrol hattında da dahil olan tüm olmak Kuzey hattına son verdi. Her iki proje de yaklaşık 3 milyar dolar değerinde.

Birleşik krallık Enerjiden Sorumlu Devlet Bakanı Kwasi Kwarteng, pazartesi günü Shell İcra Kurulu Başkanı Ben van Beurden ile bir araya geldi ve bu memnuniyetle karşıladığını belirtti. Kwarteng Twitter’dan, “Shell doğru karar verdi. Artık İngilizin’yı izole etmesi uzun bir tamamlamadan. Bu Putin için bir tasarım olacaktır”.

Exxon Mobil de salı günü Rusya’daki gaz üretim alanı Sahalin-1’deki operasyonlarını bitireceğini kampanya toplu göçe katıldı.

OTOMOTİVCİLER DE RUSYA’DAN ÇIKIYOR

Ülkeden çıkan şirketler enerji devleri ile değil. Sanayi de dünya devler tarafından terk edilmeye başlandı. Dünyanın en büyük ticari aracından biri olan ve Daimler Kamyonu, bir duyuruya kadar Rusya’daki ticari reklamları durduracağını açıkladı.

Ayrıca otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Volvo da Rusya’da satış ve üretimini durdurduklarını duyurdu. Motosiklette Harley-Davidson, Rusya’daki alışkanlıklardan öğrendiğini söyledi. Hindistan menşeili Tata Motors ait olan Jaguar Land Automotive, Rusya’ya aracını durdurdu.

General Motors da, tedarik zinciri sorunları ve bir dizi dış faktöre bağlı olarak Rusya’ya yapılan sevkiyatları durdurulduğunu söyledi. Ford da salı tanıtımından Rusya’daki işletimlerinden faydalanmalarını açıkladı.

Japonya’nın en büyük üreticileri de salı günü bu dalgaya katıldı. Toyota 4 Marttan’dan itibaren St. Petersburg’daki işi bitirdiğini ve Rusya’ya araç sevkiyatını durduracağını duyurdu. Mitsubishi ise Rusya’da faaliyet gösterebilmek için toplanacak.

FİNANS, TEKNOLOJİ, MODA VE SİNEMA DEVLERİ

Otomobil ve enerji sektörünün dışında da pek çok şirket operasyonlarını geri çekiyor.

Ödeme sistemleri Mastercard ve Visa uluslararası standartlara uygun olarak ödeme ağlarından Rus yöntemiyle engellediklerini söyledi.

Apple ve Nike salı günü’daki durdurma planlarını açıkladı. Walt Disney WarnerMedia ve Sony Pictures da Rusya’da yeni film gösterimlerini aldı.

IKEA VE H&M DE ÇEKİLME KARARI ALDI

Rusyalı mobilya devi IKE da Rusya ve Beyaz Rusya’taki görüşmeyi durdurduğunu açıkladı. Şirket adına tasarım “Savaşın şimdiden büyük bir insan etkisi. Ayrıca tedarik zinciri ve ticarete yönelik aksamalara neden oluyor. Tüm bu beğenme şirketini onaylatmadı, Rusya’daki onaylarını askıya alma” denildi.

İsveçli giyim firması H&M de Rusya’daki mağaza mağazalarını satın aldı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da yeni şubeler açmaya hazırlandığının duyulması üzerine büyük aşılanan firma, tamamlandığını belirtti. Şirketten yapılan, yeni mağazanın açılmasını durdurdukları ve mağazalarını nasıl teslim alacaklardı.

yakınlıkta dev şirkete hizmet veren küresel hukuk ve danışmanlık hizmeti vermektedir. KPMG, Baker McKenzie, All gibi hukuk veen danışmanlıklar üzerinde oluşur.

Yatırım şirketi Morningstar’ın sektör stratejisi Allen Good konu ile ilgili, “Çıkışlarla ilgili daha fazla duyuru görürseniz yorummam” yorumunda bulundu.

Petrol fiyatları artmaya devam ediyor: Akaryakıta yeni zamlar yolda İlginizi Çekebilir Petrol fiyatları artmaya devam ediyor: Akaryakıta yeni zamlar yolda Buğday fiyatlarında büyük bit İlginizi Çekebilir Buğday fiyatlarında büyük bit Türkiye dünya gıda enflasyonu liginde 4. sıraya yükseldi İlginizi Çekebilir Türkiye dünya gıda enflasyonu liginde 4. sıraya yükseldi

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Bir devir kapanıyor mu? Küresel şirket bir çıkıyor… İşte Rusya’yı terk eden devler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK