Çin darbesi ile sarsılan Bitcoin toparlanıyor

Çin darbesi ile sarsılan Bitcoin toparlanıyor

106
0
PAYLAŞ

Çin darbesiyle sarsılan Bitcoin toparlanıyor

Çin darbesiyle sarsılan Bitcoin toparlanıyor

Çin’in kripto para borsaları üzerindeki yasaklarının ardından geçen hafta değer kaybeden Bitcoin ve Ethereum, bugün itibariyle toparlandı ve geçen haftaki kayıplarını kısmen telafi etti.

Çin darbesiyle sarsılan Bitcoin toparlanıyor

Kripto para piyasası, geçen hafta Çin’in son yasaklarının tetiklediği türbülanstan hızlı bir dönüş yaptı ve Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri geçen haftaki kayıplarının çoğunu bugün telafi etti.

Bitcoin bugün gece 44 bin dolar seviyelerine yükseldi. Böylece Bitcoin, Çin Halk Bankası’nın Cuma günü kripto para borsalarını yasaklamasından önceki seviyeye yakın. Bitcoin şu anda 43.600 dolar civarında seyrediyor.

Ethereum ise geçen haftaki seviyesinin üzerine çıkarak 3.100 dolara yükseldi.

NE OLDU?

Çin Halk Bankası Cuma günü internet sitesinde kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemlerin yasaklandığını ve kripto para birimleri ile ilgili yasa dışı finansal faaliyetlerin cezalandırılacağını duyurdu.

Banka, “Bitcoin ve tether dahil olmak üzere kripto para birimlerinin hiçbiri fiat (fiat) değildir ve piyasada dolaşamaz” dedi ve sınır ötesi sakinlere sunulan hizmetler de dahil olmak üzere kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemlerin yasa dışı olduğunu vurguladı.

Banka ayrıca finansal kurumların, ödeme şirketlerinin ve internet platformlarının kripto para işlemleri yapmasını engelleyeceklerini ve kripto ile ilgili riskleri izleme faaliyetini güçlendireceklerini duyurdu.

Öte yandan, Çin’in ekonomik planlama ajansı, ülkede kripto madenciliğinin kökünü kazımanın karbon hedeflerine ulaşmak için önemli olduğunu söyledi.

Kararın ardından Çin’in en büyük kripto para borsaları Huobi ve Binance, yıl sonuna kadar Çin anakarasındaki piyasadan çekileceklerini ve kullanıcı hesaplarını kapatacaklarını açıkladı.

Çin'in en büyük kripto para borsası kullanıcı hesaplarını kapattı ilginizi çekebilir Çin’in en büyük kripto para borsası kullanıcı hesaplarını kapattı Çin, kripto ile ilgili tüm işlemleri yasakladı ilginizi çekebilir Çin, kripto ile ilgili tüm işlemleri yasakladı

Çin darbesiyle sarsılan Bitcoin toparlanıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK