Hamsinin kilosu 40 liraya çıktı

Hamsinin kilosu 40 liraya çıktı

112
0
PAYLAŞ

Hamsinin ağırlığı 40 liraya çıktı

Hamsinin ağırlığı 40 liraya çıktı

Geçen hafta Balıkesir’de fırtına nedeniyle hamsi fiyatları 40 TL’ye ulaştı. Marmara torik tanesinin 150 ile 200 TL arasında satıldığı belirtildi. Balıkçı esnafı, artan fiyatlar nedeniyle vatandaşların balığa olan ilgisinin azaldığını söyledi.

Güney Marmara’nın balıkçılık merkezi Balıkesir’in Bandırma ilçesinde balık fiyatları düşüşte. Hamsinin ağırlığı 40 liraydı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Balığa dönüşen balık miktarı azalırken, Marmara toriği 150 ile 200 TL arasında satılıyor.

Balıkçı Sonkan Cankurt, fiyatlardaki artışın nedenleriyle ilgili olarak, “Geçen hafta rüzgarlı hava nedeniyle balıkçı teknelerimiz sefer yapamadı. Bu hem balık miktarını azalttı hem de balık fiyatlarını artırdı. Bu sabah itibariyle hamsi 40 TL, sardalya 30 TL ve istavrit 25 TL’den satılıyor. Bizim balık pazarımızda lüfer 60 TL’ye satılıyor, levrekte ise 25 TL’ye alıcı buluyor.”

FİYATLAR ARTTIĞINDA VATANDAŞIN DİKKATİ AZALDI

Balık fiyatlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşların balık pazarına ilgisinin düşük olduğu görüldü.

Önümüzdeki günlerde balık miktarındaki artış nedeniyle fiyatların düşmesini beklediklerini belirten Balıkçı Okan Balibek, “Havalar düzeldi, rüzgar etkisini kaybetti. Hamsi 40 TL, yerli meşe palamudu 50 TL ve bugün tezgahımızda olan 2 kilo yerli Marmara toriği 150 ile 200 TL arasında satılıyor. Hava böyle giderse balık sayısının daha da artmasını, balık fiyatlarının düşmesini bekliyoruz” dedi. (İHA)

Halden sofraya hamsinin yolculuğu ilginizi çekebilir Halden sofraya hamsinin yolculuğu Sezonun ilk hamsisi 35 TL ile tezgahta yerini aldı ilginizi çekebilir Sezonun ilk hamsisi 35 TL ile tezgahta yerini aldı

Hamsinin ağırlığı 40 liraya çıktı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK