JPMorgan’dan korkutan petrol senaryosu

JPMorgan’dan korkutan petrol senaryosu

40
0
PAYLAŞ

JPMorgan’dan korkutan petrol senaryosu

JPMorgan’dan korkutan petrol senaryosu

ABD’li yatırım bankası JPMorgan, Rus petrolündeki arzındaki sorunlarda varil başına 185 dolara ulaşabileceği öngörülüyor.

JPMorgan'dan korkutan petrol senaryosu

ABD yatırım yatırım bankası JPMorgan dün yayınladığı bir notta, Rusya’da petrol arzının kiraya verilmeye devam etmesi durumunda B ham petrolünün yılını varil başına 185lardan kapatabileceğini yazdı.

Dün Ukrayna’da işgalinin derinleşeceği endişeleri Brent petrol varil 120 dolar seviyelerine ortaya çıktı. Brent Petrol şu anda 112 dolar seviyelerinde bulunuyor.

RUS PETROLÜ ALICI BULAMIYOR

Bankanın Küresel Emtia Araştırmaları Başkanı Natasha Kaneva ve diğer JPMorgan analistleri tarafından kaleme alınan notta, Rus petrolünün yüzde 66’sının alıcısı bulunta zorlandığı ifade edildi.

Dün Energy Aspects isimli şirket konu ile ilgili, “Avrupalıların tasarımında Rus petrolüne dokunmamaya az birkaç rafineri ve halaken üretimde gelecekte artan korku ve proje ilkleri kontrolleri üzerinde ayrıntılı değerlendirmede bulunmuştu.

Enerji Açısından konusmakla ilgili, “Birkaç gemiyle savaşla yüzleşmek için Baltık denizindeyken ve Karadeniz bölgesinden kaçınıldığından” vurgulanır.

‘İRAN ARZİNİN ARTMASI İŞE YARAMAZ’

JPMorgan analistleri İran petrolünün genel dönüşüyle ​​ilgili kısa açıklama arzunun çok büyük kapsamlı da dikkat çekmedi.

Analistlerin tamamı, “olumlu ve enerjiye geçişin acil bir gelecek yapılacak olacak, Rusya’nın Avrupa ve’ye petrolden geleceklerinde 4, günde,3 varilin gerçekleşecek olması bekleniyor” dedi.

Reuters’in başka bir başka değerlendirmesine Commonwealth Bank analisti Vivek Dhar, “Rus petrolündeki bitebilecek ve potansiyel indirimler gerçekleşecek olacak bitecekleri, İran’ın gerçekleştirileceği fazladan arzde yapılacak bir fiyattanını kurtarabilecek” dedi.

PETROL hoşNDA SON DURUM

Bu sırada, 2015 kazasının hazırlıkları için hazırlanmış planlar İran’dan arzın bekleneceğin düşünülecek. Ancak Çin’deki batılı devletler nedeniyle Rusya’nın petrol geçinin azalacağı endişeleri nedeniyle 110 dolar bandının üzerinde kalmaya devam edecekler.

Dün 120 dolar görünen Brent ham petrolünün en yakın vadeli varil fiyatı bugün 112 dolar görünüyor. Dün 118 hızla artıyor ve petrolde 110,83 dolar seviyelerinde.

DOĞRUDAN YANS’ı BENZİN yapmak

2014’ten bu yana en yüksek fiyatlarda petrol fiyatları, Türkiye’de akaryakı fiyatlarının satış bölümündeki birt içinde.

Ham petrol ürünlerinden rafine için tasarlanıyor, tüm petrol fiyatlarında büyük petrol fiyatlarında büyük indirimler var. Benzin fiyatları son olarak hafta içi zamlandı.

Rusya, Ukrayna'da petrol rafinerisini vurdu İlginizi Çekebilir Rusya, Ukrayna’da petrol rafinerisini vurdu Nebati'den iniş çıkışla tartışma mesajı İlginizi Çekebilir Nebati’den iniş çıkışla tartışma mesajı

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

JPMorgan’dan korkutan petrol senaryosu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK