Kömürden sonra oduna da zam geldi

Kömürden sonra oduna da zam geldi

233
0
PAYLAŞ

Kömürden sonra odun da arttı.

Kömürden sonra odun da arttı.

Isınma maliyeti artmaya devam ediyor. Kömürdeki yüzde 125’lik artışın ardından odun da geçen yıla göre yüzde 40-50 aralığında arttı. Önümüzdeki aydan itibaren doğalgaz faturalarında yüzde 15’lik bir artış bekleniyor.

Kömürden sonra odun da arttı.

Vatandaşlar artan elektrik ve doğalgaz faturalarıyla baş etmeye çalışırken, ısınma maliyetleri de artmaya devam ediyor.

Kömür fiyatlarına yapılan yüzde 125 zam sonrasında odun fiyatları da yükseldi.

İhlas Haber Ajansı’na göre odun fiyatları geçen yıla göre yüzde 40-50 arttı. Geçen yıl ortalama odun fiyatı bin lira iken bu yıl bin 400 liraya yükseldi.

SÖZCÜ’nün dünkü haberinde, artan kömür fiyatlarına vurgu yapılırken, geçen yıl 1250 TL olan ton kömürün bu yıl 3 bin liraya yükseldiği belirtildi.

FATURALARIN DA ARTIŞI BEKLENİYOR

Oduncular ise son zamlardan hem kendilerinin hem de tüketicilerin olumsuz etkilendiğini söylüyor.

Kömürcü Vakkas Kasım, “Geçen yıla göre yüzde 40-50 artış oldu. Geçen yıl bin lira olan satış fiyatımız bu yıl bin 400 liraya çıktı” dedi.

Öte yandan dünyada rekor kırmaya devam eden doğalgaz fiyatlarının önümüzdeki aydan itibaren faturalara yansımaya başlaması bekleniyor.

Reuters’e bilgi veren enerji üretim ve dağıtım sektöründen dört kaynak, önümüzdeki ay başında doğalgaz fiyatlarında ortalama yüzde 15, elektrikte ise yüzde 8-15 artış beklendiğini belirtti.

Doğalgaz fiyatlarında yeni rekorlar geliyor ilginizi çekebilir Doğalgaz fiyatlarında yeni rekorlar geliyor Doğalgaz zamlarının ardından kömür fiyatına yüzde 125 zam geldi. ilginizi çekebilir Doğalgaz zamlarının ardından kömür fiyatına yüzde 125 zam geldi. Bu kış sert geçecek: doğalgaz krizi, gıda zamları, yüksek elektrik faturaları... ilginizi çekebilir Bu kış sert geçecek: doğalgaz krizi, gıda zamları, yüksek elektrik faturaları… Reuters: Elektrik ve doğalgaz gelecek ay yüzde 15 artabilir ilginizi çekebilir Reuters: Elektrik ve doğalgaz gelecek ay yüzde 15 artabilir

Kömürden sonra odun da arttı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK