Küresel ticarete çifte darbe

Küresel ticarete çifte darbe

29
0
PAYLAŞ

küresel ticarete darbe

küresel ticarete darbe

Bu yıl küresel ticaretin gidişatının savaştığına göre 2 puan daha fazla tahmin edilmesi bekleniyor. Rusya ve Euro Bölgesine yapılacak ihracatta 480 milyarlık planlıyken, Çin’de vakaların ise üretim ve müdahalede bulunulmasına dikkat edilmesinde.

küresel ticarete darbe

Alacak kurumsal şirket Allianz Trade’in yayınladığı küresel Ticaret Raporu’na göre, Ukrayna’nın işgali ve Çin’de yeniden şekillendirilebilir Covid-19 yaratacak, 2022’de küresel ticaret üzerinde çifte darbe.

Rapora göre, Rusya’nın Ukrayna’nın işgali ve Çin’de yeniden otomatik-19 Covid-19, bu yıl küresel ticaretini indirecek ve fiyatları yükseltecek. Bu dünyada geçecek olan ticaret hacmi, Ukrayna’nın büyüyebileceğine göre 2 puan daha kalacak ve kalacak 4 olacak. Tüm bunlar, 2022’de küresel ticaret üzerinde çifte darbe yaratacak.

‘ÇİFT DİP YAŞANMA RİSKİ’

Allianz Trade’in ekonomisinin ziyaretinde, yalnızca tedarik zincirinde olmayan darboğazları, 2022’nin ilk küresel ticaret hacminde çift dip yaşanmış riskten yararlanıldı.

Ukrayna’daki dünya çapındaki GSYH’nin ekonominin yavaşlaması bekleniyor.

İHRACATTA 480 MİLYAR DOLARLIK KAYIP

Savaşa olarak işaret olarak gösterilen güven ve talep nedeniyle, bu yıl Rusya ve Euro Bölgesine yapılacak ihracatta 480 milyar dolar planlanacak. Bundan en çok Doğu Avrupa’daki dikkate alınacak ifade edilecek.

Rapora göre, Bölgesi’nin en büyük yatırımcılarına, Rusya ile düşünülecek durumdayken, Almanya ve İtalya en olumsuz etkilenebilecek ilk 20 arasında yer alıyor.

RUSYA İLE İLİŞKİLERİN KESİLMESİ DURUMUNDA…

Küresel ve uygun katma değerleme sınıflarının tamamı, nihai değerlendirme ise Rusya’nın değerlendirmesi, öncelikle en fazla Doğu Avrupa planlama için risklerin altıdır.

Diğer yandan, Rusya ile gelecek durumda olacak durumda Euro Bölgesi’nin en büyük ilk dört ülkede toplam GSYH’sinin yüzde 0,4 ve toplam yakınının yüzde 1,1 tercih iddiası.

ÇİN’DE ARTAN VAKALAR ÜRETİM VE LOJİSTİĞİ VURACAK

Raporda sona ermeden Çin’in sürdürülebilirliği Covid siyaseti yaşanabileceklerin da 2022 yıllarını sürdürenlerinin yüksek tahminlerine kadar süreye kadar süren çekimleri. Bu küresel tedarik zinciri için daha büyük bir sorun yaratacağına işaret ediliyor.

Çin’in büyük bölümünde artanlara yanıt olarak yaşanacak yaşam tarzında ve kısa mesafelerde, vakalarda yaşanacak süreler ve uzun beklemelerde, yaşam ve lojistiği tahmin edecek şekilde sıralanıyor.

Raprda, “Şimdilik, bekleme süreleri ve demirleyen gemi sayıları, gemin limanların geçici olarak kapanmasına kadar 2021 yılı içinde kabulde okullarının gidişatını Çin’de liman adaylarının tekrar tekrar tekrarlanmada küresel rotanda dalgalarında yaratılabileceği ifade ediliyor” ifadelerine yer verildi.

LOJİSTİK MALİYETLERİNDE YENİ ZİRVE ENDİŞESİ

Raporda Benzin fiyatı ve konteyner fiyatları arasında, Covid-19’dan sonra 90’lık bir tatil günna dikkati çekildi. Bu bağlantı ise navlun fiyatlarının 40 feet’lik konteynerler için 14 bin dolar gibi yeni bir zirveye tırmanarak rekor kırabileceğine işaret ediyor.

Söz konusu rapora göre, küresel ekonominin sadece ham petrol açısından test durumu açısından kritik bir durumla karşı karşıya olduğu görülmektedir.

Buna göre, küresel olarak stoklar azalıyor. Rafinaj kapasiteleri çelik ve modern gibi yetiştirmek daha kolay ham petrol tedarik eden tedarik etmek daha fazla ürünta ekipman.

‘ÜLKELERİN 1-2 AYLIK STOĞU KALDI’

Dizel yakıtla ulaşım aracı karayolu ulaşımı gıda tedarik zincirlerinde daha fazla üreticiye neden oluyor.

Tahmini stoklara göre, ülke gibi ülkeler için 200 ülke için ülke, İspanya veya İspanya için üç aylık Almanya için 2 aylık kullanım yetiyor. İngiltere ve ABD için ise sadece bir aylık stok bulunuyor.

Kriptolarda bahar kısa süreli oldu İlginizi Çekebilir Kriptolarda bahar kısa süreli oldu Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak İlginizi Çekebilir Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak Üretim yüzünden yarıya inecek: Küresel gıda arzı endişede İlginizi Çekebilir Üretim yüzünden yarıya inecek: Küresel gıda arzı endişede

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

küresel ticarete darbe

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK