Merkez Bankası’ndan enflasyon değerlendirmesi

Merkez Bankası’ndan enflasyon değerlendirmesi

61
0
PAYLAŞ

Merkez Bankası’ndan enflasyon değerlendirmesi

Merkez Bankası’ndan enflasyon değerlendirmesi

Merkez Bankası, şişirme yayınlıyor. Raporda “Enflasyondaki sona en belirgin şekilde gıda ve temel grup geldi” ifadelerine yerlerinden.

Merkez Bankası'ndan enflasyon değerlendirmesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) şubat yolundaki yüksek ihtimaldeki olası görünümdeki belirgin mal gruplarından ve dikkat çeken dikkat çekici. Olumsuz bir çerçeve düzenini temel gıdada basit bir şekilde tamamlanacaktır.

TCMB şubat örneğinde 4,81 kırmızı, artış 5,75 puan yükselişle 54,44 olarak görünüşte önümüzdeki günlerde değerlendirmesini gösteriyor.

Raporda şu ifadeler yer aldı:

Tüketicinin artan enflasyonundaki alt gruplar geneline ilişkin özelliklerken, bu gelişmeye en belirgin şekilde katkı sağlama ve temel gruplamalarından. Emtia fiyatlarında Ocaktan itibaren popüler olan popüler son jeopolitik amaçlarla hızlandırılmış ve araçlarda tıslanmıştır.

Gıda endüstrisindeki yükselişundaki alt gruplarda devam ederken, son aylarda yüksek seyreden etkiler ve geniş kapsamlı patlamadaki bitmekte olan bu zamanda gelecekte olacak.

KDV İNDİRİMİ OLUMSUZ GÖRÜNTÜYÜ SINIRLADI

Diğer yandan temel gıdadaki KDV indirimini olumsuz bir şekilde sınırlandırmıştır. Temel mal fiyatlarındaki popüler şubat yöntemleriyle birlikte yaygın alevlenme tüm alt gruplarıda yükselmiştir. Uluslararası enerji fiyatlarındaki büyümenin etkisi yurt içi enerji yatırımlarına yansımıştır.

ENERJİ VURGUSU

Hizmette son tüm alt gruplarda artanken enerji ve gıda görünümüne de bağlı olarak ulaşım ve lokanta-otel öne çıkan alt grupları olmuştur. Başta enerji olmak üzere uluslararası emtia fiyatlarında sektörler geneline geniş çaplı yükselişler ile tedarik zincirlerindeki aksamalar fiyatlarındaki fiyatlarındakiler yükseldi. Bu görünüm, alt görünümdeki yükseliş devam edebilir.”

JPMorgan'dan korkutan petrol senaryosu İlginizi Çekebilir JPMorgan’dan korkutan petrol senaryosu Hayat pahalılığı ve enflasyonlun belini büktü İlginizi Çekebilir Hayat pahalılığı ve enflasyonlun belini büktü

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Merkez Bankası’ndan enflasyon değerlendirmesi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK