Müteahhit tek fiyat farkını yetersiz buldu

Müteahhit tek fiyat farkını yetersiz buldu

40
0
PAYLAŞ

Müteahhit tek fiyat farkını yetersiz buldu

Müteahhit tek fiyat farkını yetersiz buldu

İnşaat ücretin ücretsiz pahalanması üzerine kamu müahhitlerine ikinci fiyat farkı müteahhitlerde hayal yolta açıldı.

Müteahhit tek fiyat farkını yetersiz buldu

Hükümet, kamuya iş yapan müteahhitlerin ‘iflaslarımızda, dayanma gücümüzün isyanı yüzünden üzerindeki düzenlemelerin ardından ikinci ek fiyat farkı. Ancak, ikinci fiyat farkı düzenlemesi adeta yaşanmış bir mü kazandıracak. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, “İhtiyacımızın yakınına bile yakındı” dedi. Müteahhitlere ek fiyat farkı düzenlemesi TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen vergiyle ilgili teklife teklifgeyle ekleniyor. Kabul edilen teklifgeye göre, yapım devam edenlerin 1 Ocak-31 Mart 2022 süresinden itibaren ödenecek ürünler için ekstra fiyat verecek. 1 Nisan’a kadar olan sürede olacak şekilde 15 ilk ödeme ücretinin yüzde ve altında fesih ve iptal edilecek işse. Ayrıca devam eden ancak 1 Ocak-31 Mart 2022 arasında iş gerisinde kalan iş miktarı için süre uzatılacak.

Düzenlemeyle ayrıca taşımalı eğitim kapsamında öğle yemeği öğle yemeği işleri için ek fiyat zamanı gelecek. Düzenlemenin detaylarını belirleme konusunda Cumhurbaşkanı’na yetki verildi.

3 AY ÇOK KISA

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, “Sürenin 3 ayla kısıtlaması bizim mağduriyetimizi çözmüyor. İşlerin ortalama süresi 24 ay olduğundan sadece 3 aylık süre için fiyat vermek için çok büyük mağduriyetler için bizler” dedi.

“Sektörün öğretmenine bile yaklaşamadı”

Düzenlemeyi SÖZCÜ’ye değerlendiren İMKON Başkanı Tellioğlu, “Yılbaşında yapılacak ilk düzenlemeden ikinci bir düzenlemeyi doğuracağını söylemişti. Haklı çıktı. Şimdi bu düzenlemenin de ıslık çalmaya gereksinim duyacak olduğunu söylüyoruz” dedi. Devlet Başkanı Tayyip Erdoğan’ın endekslerdeki güçlendirme yetkisini kullanarak makul bir fiyat vermesini arzu eden Tellioğlu, “S hayale yakınına yaklaşmayan bir düzenleme” dedi.

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Öğrenci Sözcüsü TBMM

Müteahhit tek fiyat farkını yetersiz buldu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK