Müteahhitler inşaatları durdurmaya başladı

Müteahhitler inşaatları durdurmaya başladı

106
0
PAYLAŞ

Müteahhitler inşaatı durdurmaya başladı

Müteahhitler inşaatı durdurmaya başladı

Müteahhitler, çimento fiyatlarındaki artışları protesto etmek için bugün inşaatları durdurmaya başladı. Binalara pankartlar asıldı. 24 Eylül’e kadar sürecek boykot, 40 ilde 120 bin İMKON üyesini kapsıyor.

Müteahhitler inşaatı durdurmaya başladı

Çimento fiyatlarındaki artıştan şikayetçi olan ve fiyatların ‘makul seviyelere düşmemesi’ durumunda işi bırakacaklarını açıklayan müteahhitler, bugün itibarıyla işi durdurma eylemine başladı.

Sozcu.com.tr’ye açıklama yapan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) yetkilileri, boykotun 24 Eylül’e kadar devam edeceğini bildirdi.

Yetkililer, boykot bittikten sonra İMKON olarak tekrar bir toplantı yapacaklarını ve boykota devam edip etmeme kararını değerlendireceklerini belirttiler.

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, olumlu yanıt almadıkları takdirde müteahhitlerin kendi çimento fabrikalarını kurmaya çalışabileceklerini belirtti.

Boykot 40 ilde 120 bin üyeyi kapsıyor.

İşte sozcu.com.tr’nin ulaştığı boykottan ilk kareler…

NE OLDU?

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, ağustos ayında sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, çimento fiyatlarındaki artışın geçen yıl yüzde 200’e ulaştığını iddia ederek, fiyatlar düşmediği takdirde inşaatı durduracaklarını söyledi.

Çimento üreticilerinin yıllık maliyet artışı yüzde 50 iken yüzde 200’e ulaştığını iddia eden müteahhitler, çimento sektörü temsilcileri ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile görüşerek şikayetlerini dile getirdiler.

Taleplerine yanıt bulamayan müteahhitler, 2 Eylül’de Ankara’da yaptıkları toplantıda aldıkları ‘grev’ kararının gerekçesini açıklarken; Boykotun başlangıç ​​tarihini de 9 Eylül olarak açıkladılar.

Müteahhitlerden 'İnşaatları durduracağız' uyarısı ilginizi çekebilir Müteahhitlerden ‘İnşaatları durduracağız’ uyarısı Müteahhitler 'grev' tarihlerini 2 Eylül'de açıklayacaklar: Posterler hazır! ilginizi çekebilir Müteahhitler ‘grev’ tarihlerini 2 Eylül’de açıklayacaklar: Posterler hazır! Çimento üreticileri müteahhitlerin boykot tehdidine yanıt verdi ilginizi çekebilir Çimento üreticileri müteahhitlerin boykot tehdidine yanıt verdi Müteahhitler grev tarihini açıkladı ilginizi çekebilir Müteahhitler grev tarihini açıkladı

Müteahhitler inşaatı durdurmaya başladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK