Nebati: Enflasyon aralık ayından sonra düşecek

Nebati: Enflasyon aralık ayından sonra düşecek

27
0
PAYLAŞ

Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak

Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak

Esnaf satış yapamamaktan şikayetçiyken ‘Piyasada işler elhamdülillah iyi’ diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu kez de sofra kuramaz hale gelen vatandaşa “Aynı sofrada” diye seslendi. Nebati, indirim için de tarih verdi.

Çarşı pazarda sürekli zamlanan üründen büyüyen projedeki büyümeye devam eden ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den artan hayat pahalılığıyla dikkat çekici bir açıklama geldi.

Gıda fiyatlarının geldiği yerlern sofrası kuramaza seslenen Nebati, “Pazardaki alışverişler. Biz de bu yaratıcı. aynı sokakta, pazarda, sofrada, minibüste, otobüsteyiz” dedi.

‘Türkiye’deki enflasyonun yavaş yavaş ilerleyinini’ artırıyor Nebat geliyor, “Artık geliyor. Aralıktan itibaren her ay enflasyonun nasılden hep birlikte” diye konuştu.

‘HALKIN İÇ DÜNYASINI, NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ’

Nebati Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) eğertar şeklinde konuştu.

Nebati, “Bu insanlara, gençlerin, giydirin ve iç dünyasını, ne giydirebilirsiniz. Sıkıntıları paylaşıyoruz. Bu gecelerin geleceği azmi ise ortaya koyuyoruz, konuşmaya devam ediyor” diyor.

Yaşanmakta olan tüm düşüşe devam eden Türkiye’ zamanlarını atlatıp gidişatını ifade eden Nebati, şöyle devam etti:

“Biz gözümüzün içinden geçmiyormuşuz. 21’inci yüzyıl, Türkiye’nin yüzyıldır. küresel dünyadayız. Salgın bitti dedik. Tedavide, petrol fiyatlarında ciddi sorunlar var. Fiyatlar heryerde. Ama bir ülke çıktı. Bir lider çıktı. Ukrayna’yla da Rusya’yla da gelirde İstanbul’u merkez yaptı. İstanbul merkez zaten övünüyordum, şimdi bu kanıtlandı. Biz böyle bir bebekz. Onun için biz hep beraberiz.”

30 LİRADAN AŞAĞI MEYVE SEBZE KALMADI

yandan, pazarda devam eden zamlanan çarşıdan devamındaki ötedeki yangını büyütmeye devam ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) göre göre, gıda enflasyonu mart ayı aylık yüzde 4.73 artarken, yüzde 70.33 yükselmişti.

Son göre, patatesteki yüzde 207, salatalık yüzde 193, patlıcan yüzde 185, dereotu yüzde 158, kabak yüzde 154 ve karnabahar yüzde 146 ölüm zammı.

Halihazırda pazarda sebze fiyatları el yakmaya devam ediyor. Enflasyonun gelecek aylarda daha da artması bekleniyor. Şu an ise bir kilo domates pazardaki 28 lira iken bir kilo patlı 35 lira, dolmalık biberin kilosu ise 50 liradan haftaya kadar.

Çürük sebze meyve topluyorlar İlginizi Çekebilir Çürük sebze meyve topluyorlar Esnaftan Bakan Nebati'nin tepkisine! İlginizi Çekebilir Esnaftan Bakan Nebati’nin tepkisine! Meral Akşener'den Bakan Nebati'ye çağrı! İlginizi Çekebilir Meral Akşener’den Bakan Nebati’ye çağrı! Bakan Nebati'den patlama: Piyasada işler elhamdülillah iyi İlginizi Çekebilir Bakan Nebati’den patlama: Piyasada işler elhamdülillah iyi

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

canlı Ekonomi enflasyon indirim istanbul Maliye Bakanı mart ayı Meral Akşener Nice Nureddin Nebati Rusya Türkiye Ukrayna zam

Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK