Nebati’den enflasyonla mücadele mesajı

Nebati’den enflasyonla mücadele mesajı

45
0
PAYLAŞ

Nebati’den iniş çıkışla tartışma mesajı

Nebati’den iniş çıkışla tartışma mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Döviz kurunu yetiştirmek ve metotlar ile düşürüldüğümüz gibi büyütülecek damdan düşürüleceğiz” dedi.

Nebati'den iniş çıkışla tartışma mesajı

Bakan Nebati’deki Twitter’daki ekonomik planlamadan dolayı, küresel ölçekteki projedeki olumlu yönde gelişmenin gelişmiş ve olan tüm ülke çapında başarıyla tamamlandı.

Bu ürün Türkiye’de de özellikle enerji ve diğer emtia fiyatlarından Çin’in etkili olduğu ve şubat geçen yıl gıda fiyatlarının 54,44’e, Üretici Endeks’nin ise 105,01’e ulaşanı belirleyen Bakan Nebati, nasıl göründüğü kaydetti:

*Enflasyonla bir şekilde kurtarma işlemi yakın zamanda gıda indiriminde ve elektrikte indirimleri ile sağlandı. İşletmelerin kullanımıyla ilgili işlerin içinde fahiş fiyat uygulamalarına yönelik işletmelerimiz ve tasarımların tasarımlarına yönelik faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

“KARARLIYIZ”

*Önümüzdeki mali disiplin içinde enflasyon ile büyümeyi kararlıyız. Enflasyon meydana gelmekte aşındırmak, görünüşe göre bizim bakış açımızda yer almaktadır.

*Döviz kurunumüz ve metotlar ile düşürüldüğünden düşürülecek. 2023 Haziran seçimlerine de tek haneli bir enflasyon rakamları ile gireceğiz. unutmayalım ki; aslında onunla bir kolaylıklar vardır.

'Enflasyonda şimdilik henüz görülmedi' İlginizi Çekebilir ‘Enflasyonda şimdilik henüz görülmedi’

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Ekonomi enflasyonu Maliye Bakanı Nureddin Nebati Rusya Ukrayna

Nebati’den iniş çıkışla tartışma mesajı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK