Pazar filelerinin sultanları: Tenceremiz kaynamıyor

Pazar filelerinin sultanları: Tenceremiz kaynamıyor

94
0
PAYLAŞ

Pazar ağlarının sultanları: Tenceremiz kaynamaz

Pazar ağlarının sultanları: Tenceremiz kaynamaz

Meyve sebze fiyatlarının çok pahalı olduğunu belirten kadınlar, “Bir market 200-300 lira. Tenceremizi zar zor kaynattığımızdan şikayet ettiler.

Pazar ağlarının sultanları: Tenceremiz kaynamaz

Semt Marketlerde sebze ve meyve fiyatları yanmaya devam ediyor. Pazarda alışveriş yapmaktan ve evde tencere kaynatmaktan sorumlu olan pazar ağlarının sultanı kadınlar, Eyüp Karadolap pazarındaki fiyatları SÖZCÜ’ye değerlendirdi. Kimi akşam fiyatlar düştükten sonra pazara gidip tencereyi kaynatıyor, kimisi sadece temel ihtiyaçları alıyor, kimisi tahılla alıyor…

Şirinşah Güllüce, “Fiyatlar çok pahalı. Bu devam ederse, hepimiz yoksulluğa mahkum olacağız. 200-300 TL getirip poşete alıyoruz. Elektrik, su ve doğalgaz faturaları da var. Tenceremiz artık zor kaynatılıyor” dedi. Fiyatların çok pahalı olması nedeniyle piyasanın zorlandığını söyleyen Hayat Şanga, “Sadece çok gerekli şeyleri alıyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi değil. 100 lira 10 lira gibidir. Dosyayı dolduramıyoruz. 3 kişilik bir aileyiz. En çok ihtiyacım olanı aldığımda bile en az 200 TL. Biz zar zor yaşıyoruz” dedi.

“ARTIK TAHILLI SEBZE MEYVE ALIYORUZ”

Feride Yıldız

Geçinmenin ve yaşamanın çok zor olduğunu ifade eden Feride Yıldız, “Ben tahılla alıyorum. Domates ve salatalığa 18 lira verdim. 2.600 lira emekli maaşım var. 200 lira ile markete gelsem her şeyi alıp gidemem.”

Hatem Bayrağı

Fiyatlar düştüğü için genellikle akşamları pazara geldiğini söyleyen Hatem Bayrak, “Biz 2 kişiyiz. Her markete 150-200 TL gidiyor. 10 liradan aşağı meyve yok” dedi.

“EMEKLİLİKLE YAŞAYAMIYORUM”

Nimet Gökçe

Nimet Gökçe, “Biz 4 kişiyiz. 150-200 lira sadece sebzelere gidiyor. 2.500 lira maaş alıyorum. Aç kalmayayım diye kızımdan ve oğlumdan istiyorum. Bir sebze ile bitmiyor. Alalım, sebzeleri neyle pişireceğim? Bir yağ, 80-90 TL. Zaten kıymanın yanına yaklaşmıyorsunuz” dedi.

Pazar ağlarının sultanları: Tenceremiz kaynamaz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK