Şehirlerarası otobüslerde ‘yarı kapasite fiyatı’ sabit kaldı: “Öğrencilerin sırtından fazla para kazanmaya...

Şehirlerarası otobüslerde ‘yarı kapasite fiyatı’ sabit kaldı: “Öğrencilerin sırtından fazla para kazanmaya çalışıyorlar”

65
0
PAYLAŞ

Şehirlerarası otobüslerin ‘yarı kapasite fiyatı’ sabit kaldı: “Öğrenci sırtından daha çok para kazanmaya çalışıyorlar”

Şehirlerarası otobüslerin ‘yarı kapasite fiyatı’ sabit kaldı: “Öğrenci sırtından daha çok para kazanmaya çalışıyorlar”

Pandemi döneminde kapasitelerini yarıya indiren ve bilet fiyatlarını artıran otobüs firmaları, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından tam kapasite çalışmasına rağmen fiyatları sabit tuttu.

Şehirlerarası otobüslerin 'yarı kapasite fiyatı' sabit kaldı: “Öğrenci sırtından daha çok para kazanmaya çalışıyorlar”

Pandemi döneminde sosyal mesafenin korunması açısından şehirlerarası otobüs işletmecileri yarı kapasitede yolcu taşıdı ve koltuk fiyatları da buna bağlı olarak arttı. Kısıtlamaların kaldırılmasının ardından tam kapasite hizmet vermeye başlayan firmalar fiyatlarında herhangi bir düşüş yaşamadı.

VATANDAŞLARIN TEPKİSİ

Yarım kapasite döneminde fiyatların tam kapasitede aynı kalması ve hatta bazı firmaların tekrar artması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Fiyatlardan memnun olmayan yolcular ise duruma anlam veremediklerini belirtti. Özellikle üniversite açma kararının ardından otogarlarda yaşanan yoğunlukla otobüsler doluyor, öğrenci ve veliler bilet fiyatlarına şaşırıyor.

“ÖĞRENCİ OLARAK ŞİKAYET EDİYORUM”

Eğitimi için Eskişehir’den Çanakkale’ye giden üniversite öğrencisi Nursefa Pekdemir, fiyatların aynı kalmasını doğru bulmadığını ve herkes seyahat ederken bunun düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi Pekdemir, öğrenci olarak bu durumdan şikayetçi olduğunu belirterek, “Bu dönemde herkesin seyahat ettiğini bildikleri için bu durumun fiyatlara yansıdığını düşünüyorum. Bu fiyatlar normal bir miktar değildir ve her kesimden insan bu ücretleri karşılayamayabilir. Bence bunlar düşünülmeli. Bir öğrenci olarak bu durumdan şikayetçiyim” dedi.

FİYATLAR ARTIŞ

Öğrencisi kızı Nursefa Pekdemir’i okuluna göndermek için otogarda olan Baba Tanju Pekdemir, otobüs firmaları tam kapasite çalışırken yarı kapasite çalışırken bile fiyatların arttığını iddia etti.

Tanju Pekdemir, “Tabii fiyatlar aynı kaldı. Bu fiyatları pandemi döneminde az yolcu taşıdıkları için normal karşıladık ama tam kapasite çalışmasına rağmen fiyatlar düşmedi, hatta arttı. Pandemide daha ucuza gittiğimizi hatırlıyorum. Elbette burada fırsatçılık var. Bu şekilde insanların yükümlülüklerini kullanarak öğrencilerin sırtına daha fazla para kazanmaya çalışırlar. Bu müdahale edilmesi gereken bir konu” diye konuştu. (İHA)

Şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarında tavan yeniden belirlendi ilginizi çekebilir Şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarında tavan yeniden belirlendi İngiltere'nin kırmızı listede ısrarı turizmcilere 1 milyar dolar kaybettirdi ilginizi çekebilir İngiltere’nin kırmızı listede ısrarı turizmcilere 1 milyar dolar kaybettirdi

Şehirlerarası otobüslerin ‘yarı kapasite fiyatı’ sabit kaldı: “Öğrenci sırtından daha çok para kazanmaya çalışıyorlar”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK