Semt pazarında vatandaştan pahalılık isyanı

Semt pazarında vatandaştan pahalılık isyanı

109
0
PAYLAŞ

Semt Müslümantan vatandaşlık isyanı

Semt Müslümantan vatandaşlık isyanı

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Kayseri’de Talas Anayurt Semt Pazarı’nda bir araya geldi. Cebinde pazara görünümünden bir kadın, “Oruç günümüzüz. Ramazan’da ne yiyip ne içeceğiz? Her şey pahalı yanlarına yaklaşamıyoruz. Bugün hiçbir şey yapamam. Çebimde 40 lira para var. 1 marul 17 lira. Hadi al da peşinde” dedi. Alışveriş için gelen bir başka kadın çok kötü, her şey çok pahalı. Alışveriş yapamıyorum.

İYİ Parti Kayseri Başkanı Sebati Ataman, Kayseri’de Talas Anayurt Semt Pazarı’nda alışveriş yapanlar ve esnaflarla bir araya geldi, yaşanmış problemler.

öğrencilerden fiyatların pahalılığı nedeniyle şikayette bulunan esnaf esnaflarından aşağılıklardan ve zamlardan şikayetçi olduklarından.

“BU PARAYLA BU MİLLET DAYANAMAZ”

Pazarda sarımsak 74 emekli bir adam, İYİ Partili Ataman’a yönelik saklananlardan dert yandı. Yaşlı adam, “E sen yap. satışlar sıfır. Ben biraz açık sözlük. Vatandaş haklı. Bu parayla bu darı dayanamaz. Bir koli yumurta 50 lira, 1 kilo sarımsak pazarda 25 lira markette 50 lira… Ne bu yapacak vatandaş. nereye biz. Bittik ya!” kullanımları.

“RAMAZAN’DA NE YİYİP İÇECEĞİZ?”

Pazarda bir kadın cebindeki oğlu oyunu öğretip Ataman’a anlattı ve şunları söyledi:

“Her şey pahalı. Eşimin işi yok. 5 işsiz. Onun başvurusundayken, yaştan birisi hakkında yere. Oruç günüz. Ramazan’da ne yiyip ne içeceğiz? Her şey pahalı yanlarına yaklaşamıyoruz. Bugün hiçbir şey yapamam. Çebimde 40 lira para var. 1 marul 17 lira. Hadi al da iste”

“MÜBAREK RAMAZAN AYINDA HİÇBİR ŞEY ALAMIYORUZ”

başka bir kadın ise, “Çok kötü, onun şey çok pahalı. Alışveriş yapmadık. Oruçluyuz, canı bir şeyler almak isteyen ama gitmek, derken bir diğer kadın ise anlatıyorum. Yetiştiremiyoruz. Mübarek Ramazan olmayan şeyleri alamıyoruz. 1 kilo domates 20-25 lira…Evde veyauç bugün, her şeyi istiyor. Anne olarak da her şeyi görmek istiyoruz ama alamıyoruz” ifadelerini kullanmak.

“PAZARCI BİTTİ”

Pazarcının bit pazarının bilgisinden bir ifade eden bir esnafı ise, “Pazarcı bitti. Bunun yerine sattığımızı alamıyoruz. Yarının malını bugünden ayırdık. Çünkü yarın daha fazla zam gelecek. Bunu gerçekleştirmek gerek yok” dedi.

“İNSANLARIN ‘ŞÜKÜR’ DEMESİYLE BU İŞLER HALLOLMUYOR”

“Aldıkları maaşıyla hala ‘şükür’lersa bir şey söylemiyorum diyor diyen bir vatandaş ise, söylediğini söyledi:

*Memur maaşıyla geçinemeyen bir insanla 2 bin 500 lirayla nasıl geçiniyor. Hala bu insanları insanları ‘şükür’ demesiyle bu işler hallolmuyor ki. Bugün sabah sabah.un A4 kafasındaşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

*Okul başlarken 19 liraydı şimdi 80 lira para verdim. Ben de aldım da aldım, ya olmayan ne yapsın? Allah’ın oğluna hayır diyeceğiz ama bu sonu ne olacak olacak.

'Vatandaş, pazarda vitrin gezer gibi dolaşıyor' İlginizi Çekebilir ‘Vatandaş, pazarda vitrin gezer gibi dolaşıyor’

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Semt Müslümantan vatandaşlık isyanı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK