Serasını hortum vuran kadın çiftçinin gözyaşları: Savaşa üzülürken felaketi yaşadık

Serasını hortum vuran kadın çiftçinin gözyaşları: Savaşa üzülürken felaketi yaşadık

41
0
PAYLAŞ

Serasını hortumu vuran kadın çiftçinin gözyaşları: Savaşa üzülürken felaketi yaşadık

Serasını hortumu vuran kadın çiftçinin gözyaşları: Savaşa üzülürken felaketi yaşadık

Antalya’nın Aksu ilçesi Kurşunlu mahallesinde dün gece yaşanan hortumları yerle bir kullanıma, maddi olaya yol açtı. Daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını belirten çiftçi Gülcan Kurulmaz, “Savaş ürünler satılmıyor diye üzülüyorduk. Bir anda oldu, şok içindeyiz. Seli, dolusu oldu ki hiç yaşamadık” dedi.

Aksu ilçesinde akşam 20.30 sıralarında gelen hortum, seraları yerle bir oldu. Bölgede ekili alan ve ihracata gönderilecek seralarda ki çok sayıda ürün hale geldi. Sera demirlerini söken, elektrik direklerini ve ağaçları deviren hortumde yaklaşık 350 dekar örtü altı alana yol açtı. Bir evin çatısınıan hortumlara neden olan depremler, küçük depremlere neden olur. Yaralıların dün gece sağlık tarafından gönderildiler. Hortumun bulunduğu yerde Aksu Tarım İlçe Müdürlüğü algılanırken başladı.

Gözyaşları içinde bulunan 21 genç nüfuslu Gülcan Kurulmaz, “Umutlarımız yıkıldığı yerdeyiz. Bunlara baktığımız kadar kendimize bakamıyoruz. Allah’tan geldi, şey şey yok. Savaş çıktı diye üzülürken bunu yaşadık. biberi üretiyoruz. Bu ürünler yurt içinde satılmıyor, yurt dışına dağıtım yapılıyor. Savaş ürünleri satılmıyordu. Bir anda oldu, şok içindeyiz. Seli, dolusu oldu bunu hiç yaşamadık. Hayattayız, seranın içinde de olabilirdi. Ürünlerimizin yetiştirenleri. Sıcak demeden, soğuk demeden yetiştiriyorduk” diye konuştu.

“UÇAK DÜŞMÜŞ GİBİ SES ÇIKTI”

Korkunç bir şekilde inşa ediliyordu. Bir anda farklı bir gürültü geldi. Uçaklar kumu. Birkaç dakika içinde kaydedildi. Varımız yoğumuz birkaç kullanıcı 13 dekar ekili alanımız yerle bir oldu. günlükçe ürünleri topluyorduk. Gecemiz gündüzümüzü üretmekle geçti. devletimizin geleceğiyle kalkacağız. Canımıza gelmediğiniz dua ediyoruz en büyük temennimiz o” dedi.

“SERAMİZ YERLE BİR OLDU”

Üretici Süleyman Şen, “Evimizin kapsamından bir uğultu geçti. Koştuk yerle bir olmuş, baktık buralar. 5 dekar alanda kapya biberi ekililiydi. Seramız yerle bir oldular. yapacak bir şeyimiz yok” şeklinde konuştu.

“BU HORTUM BELİMİZİ BÜKTÜ”

Üretici Ali Karagün ise, “Kurşunlu Yörükler mahallesindeyiz. Akşam saat 21.00’de bir fırtına ve hortum oldu. 2 dekar seramız yıkıldı, evimiz göçtü. çatımız uçtu. desteğimizden destek istiyoruz. İşte çiftçilik bu. Her yerde pahalı diyorlar ama 2 dekar yerden ne kazanacağız. İşte durum ortada. İnsanlar öğleden sonra fiyatları pahalı diyorlar ama çiftçinin kapasitelerini karşılıyorlar. isteği sera yerle bir oldu. halimize takdir. Bu belimizi büktü” olay kullanımları.
İHA

Antalya'da dolu: Mahalleyi galeride korkutan İlginizi Çekebilir Antalya’da dolu: Mahalleyi galeride korkutan

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Antalya cami Kadın Sağlık uçaklar

Serasını hortumu vuran kadın çiftçinin gözyaşları: Savaşa üzülürken felaketi yaşadık

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK