Suya gelen zamdan sonra vatandaş çeşme suyuna mahkûm

Suya gelen zamdan sonra vatandaş çeşme suyuna mahkûm

23
0
PAYLAŞ

Suya gelen zamdan sonra vatandaş çeşme suyuna mahkûm

Suya gelen zamdan sonra vatandaş çeşme suyuna mahkûm

İçme suyuna gelen zamlar vatandaşı çeşme suyuna mahkûm etti. Bir damacanaya 30 TL vermek istemeyen öğrenciler, yanlarında getirdikleri damacanaları ve 5 litrelik şişeleri ormanlık ormanlık yollardan çeşmelerde doldurma içme suyu olarak kullanarak.

Damacana suyunun fiyatındaki son aylardaki peşi sıra zamlarla 30 lirayı buldu. 5 ay önce 18 liraya satılan bir markanın damacana suyu, artık 30 liradan satıldı.

Hal böyleyken burada kişi, ormanlık yoldan çıkmak için su için başlamak için başladı.

Sarıyer Maden Mahallesi’ndeki çeşmeye gün boyu çok sayıda geliyor. Gelenler, yanlarında getirdikleri damacanaları, pet şişeleri, çeşmeden doldurup, yollarına devam ediyor.

Yanında gelen 6 damacana ve çok sayıda 5 litrelik şişeyi çeşmeden dolduran Yüksel Çıtak ise, “Marketten gündem şu anda. çok pahalı. Küçük su 10 lira, damacanalar 28-30 lira. İnsanlarla doldur gitsin. Dar gelirliler ne yapsın 30 lira suya para mı versin” dedi.

ormanlık yolluk mutfağından yol tarifi. (Kaynak: DHA)

‘DİĞER İNSANA GÜVENİP BİZ DE ALIYORUZ’

Çeşmeden doldurulan kullanım olarak eğitimden faydalanmak faydalı olacaktır.

Çıtak, “Belediye tarafından analizden geçiriliyor. Biz kadar masrafsızız. Marketlerdeki en kaliteli sulardan da çok iyi. Taşıması zor olsa da katlanıyoruz” derken; 4 damacanaya çeşmeden içme suyu dolduran Veysel ise, “Tahlil almadık ama herkes gidiyor. Diğer insanlara da güvenip” diye konuştu.

Çelik, “Son zamlardan sonra şokta. En son hedefda 26 liraydı, zam gelecekti. 30 TL olmuştur an. Bundan önce 14 liraya alıyorduk. Bu suyu çaya, içmeye yemek” ifadelerine yer verdi.

ZAMLARDAN SONRA ARITMA KULLANIYORLAR

Su bayisinin sahibi Ahmet Çap ise, “Mazot zammdan sonra, bizim 11 liraya sattığımız su 16 lira oldu” dedi.

“Biz ürün fiyatız, diğer ürünlerle fiyatlarımız karşılaştırılamaz” diyen Çap, şöyle devam etti:

“Müşteriler zamlarından sonra arıtmaya dönmeye başladı. Bazı çeşmeden dolmaya başladı. bunlar da bizi sorgular. Pet çok fazla zam var. Hammaddeden bu zamların olduğu söyleniyor. 12 tanesi 12 liraydı, şu an 23 lira. Boş damacana şu an 75 lira. Müşteri yeni başlayacaksa 75 lira veriyor. Olan müşteri ile devam etmek zorunda. (DHA)

Bursa'da zamlara bisikletli eylem! İlginizi Çekebilir Bursa’da zamlara bisikletli eylem! Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak İlginizi Çekebilir Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak küresel ticarete darbe İlginizi Çekebilir küresel ticarete darbe Elon Musk duyurdu: Tesla ürünleri satan yerler İlginizi Çekebilir Elon Musk duyurdu: Tesla ürünleri satan yerler

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Suya gelen zamdan sonra vatandaş çeşme suyuna mahkûm

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK