TESK Başkanı Palandöken: Esnaf yapılandırmanın uzatılmasını bekliyor

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf yapılandırmanın uzatılmasını bekliyor

148
0
PAYLAŞ

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf yeniden yapılanmanın uzatılmasını bekliyor

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf yeniden yapılanmanın uzatılmasını bekliyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, pandemiden etkilenen esnafın hala iyileşemediğini ve yeniden yapılanmaların uzatılması gerektiğini söyledi.

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf yeniden yapılanmanın uzatılmasını bekliyor

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız borçlarını ödemek istiyor, devletimizin de alacaklarını tahsil etmesi gerekiyor. Bunun mümkün olması için esnaflarımız bu sürenin uzatılmasını dört gözle bekliyorlar” dedi.

Devletin alacaklarını tahsil edebilmesi için yeniden yapılandırma süresinin uzatılması gerektiğini vurgulayan TESK Başkanı Palandöken, “Yeniden yapılandırma başvuru süresinin dolmasına birkaç gün kala, 1 milyona yakın başvuruda 51,5 milyar borç yeniden yapılandırıldı. 2 milyon esnafımızın tamamının bu imkandan yararlanabilmesi ve devletimizin tüm borçlarını tahsil edebilmesi için Eylül ayı sonunda sona erecek olan yeniden yapılanma başvuru süresinin yıl sonuna kadar uzatılması, ve taksit ödemeleri gelecek yıl başlamalıdır.

Bendevi Palandöken

“SANAT HENÜZ KURTARILMADI”

Esnafın borçlarını ödemeye çalıştığını ancak henüz gelirlerini geri alamadığını hatırlatan Başkan Palandöken, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Gelir vergisi, kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacakları dahil vergi borçlarının yeniden yapılandırılması fırsatı için başvuru tarihi birkaç gün içinde dolacak.

Esnaflarımız bu normalleşme sürecinde sadece kendilerini toparlamaya çalışıyorlar. Dolayısıyla hem kazancı tam olarak eskisi gibi olmadığı hem de birden fazla yerden borç aldığı için borçları ödeme zamanı değildir. Birikmiş borçları kısa sürede kapatmak mümkün değildir.

Tüm esnaflarımızın bu yeniden yapılanma fırsatından yararlanabilmesi ve devletimizin alacaklarını tahsil edebilmesi için yeniden yapılandırma başvuru süresinin yıl sonuna kadar uzatılması ve yeniden yapılandırmanın taksit ödemelerinin 2022 yılında başlaması gerekmektedir. borçları, devletimizin alacaklarını tahsil etmesi gerekiyor. Bunun mümkün olması için esnaflarımız bu sürenin uzatılmasını dört gözle bekliyorlar” dedi. (İHA)

TESK'ten kilo uyarısı: Bir standart getirin ilginizi çekebilir TESK’ten kilo uyarısı: Bir standart getirin Bloomberg: Demirören, 1,5 milyar dolarlık kredi borcunu yeniden yapılandırmak için bankalarla görüşüyor ilginizi çekebilir Bloomberg: Demirören, 1,5 milyar dolarlık kredi borcunu yeniden yapılandırmak için bankalarla görüşüyor Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması ne zaman sona erer?  Yapılandırma hangi borçları kapsıyor? ilginizi çekebilir Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması ne zaman sona erer? Yapılandırma hangi borçları kapsıyor?

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf yeniden yapılanmanın uzatılmasını bekliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK