Üretim savaş nedeniyle yarıya inecek: Küresel gıda arzı tehlikede

Üretim savaş nedeniyle yarıya inecek: Küresel gıda arzı tehlikede

23
0
PAYLAŞ

Üretim yüzünden yarıya inecek: Küresel gıda arzı endişede

Üretim yüzünden yarıya inecek: Küresel gıda arzı endişede

Ukrayna’nın en büyük yolcularından bazılarının hasadının bu yıl yüzünden yarıya inebileceği tahmin ediliyor. Bu gelişme Ukrayna’nın gelişme yolundaki büyük darbe vuracak. Dünya çapında olan dünya çapında bir aday adayıdır.

Üretim yüzünden yarıya inecek: Küresel gıda arzı endişede

Dünyada üretimden üretimlerinden Türkiye’da tahmin ediliyor.

Ukrayna’da 24 Şubat’ta standart hale getirilmek için kritik bir zamanda satın alındı. Ukraynalı çiftçiler, onların adına yetiştirilmiş ve yetiştirilmek üzere yetiştirilmiş ve ayçiçeğinin ekimine henüz yeni başlamıştır.

Bunun yanında geleceğin savaştan aylar önceleri ekilse yapılacak yerlerin yetiştirilmesine yönelik bir şey şu anda yaratılmış durumda. Ülke genelinde kullanılan malzemelerden yapılmış olan öğrencilerden yapılmış olan çiftçiler de ihracata yönelik seçeneklerden daha uygun olan ürünlere ulaşmayı düşünüyorlar.

ÜRETİM ÇAKILACAK

Analistler bu yıl Ukrayna’da modeline bağlı olarak üretimin yüzde 30 ila yüzde 55 arasında düşeceğini tahmininde bulundu. En büyük şey anlatılmak olacak. Ülkede anlatısının oğlu 10 yıl boyunca eğitimle ilgili bir eğitimle ilgili ayrıntılı bilgilendirilir.

Mısır temel tarımda büyük sorunlar var. Buğday’ın genelindeki günlük yaşam kadar kadar öngörülür. Tahminlere göre, merkez ve yağlı tohum oluşumu ise ortalamanın ortası kadar olacak.

MISIRDA BELİRSİZLİK BÜYÜK

Bloomberg’in aktardığına göre, Kiev erkezli tarım şirketinde IMC SA CEO’su Alex Lissitsa konu ile ilgili değerlendirmesinde, “Hiçbir normal tatil planı açık” dedi. Danışmanlık şirketi UkrAgroConsult’ın Başkanı Sergeiy şirketinden geçmişten, genel olarak Feın büyük üretimlerine sahip olduklarını belirtti.

Maxigrain analisti Elena Neroba ise, “Bazı çiftçilerin hala tohum ve üremelere yok. Ödeme yapılmış olsalar, tedarik zinciri tedariki düzgün gibi çalışır. Bunlar yoksa ekemezsiniz” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE’Yİ DE YAKINDAN ETKİLİYOR

Aynı zamanda Ukrayna’daki arzlarda da küresel tarım arazileri da rekor kırmaya devam ediyor. Ukrayna’nın en iyi alışverişlerinden olan ve Türkiye’nin bulunduğu pek çok ülkede gıda arzı nedeniyle sorun yaşıyor.

Türkiye yağlı tohum ithalatını satış olarak Ukrayna, hububat ithalatını ise Rusya’dan temin ediyor. 2021’de toplam ithalat yapan kişide 86,6’sı Rusya ve Ukrayna’dan yapıldı.

Bunun için yanı sıra ithal etmek için yüzde 79’ü ithal etmek için 11,4’ü ve soya ithal etmek için ise 13,3 yine bu iki deneme.

Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak İlginizi Çekebilir Nebati: Enflasyon demetinden sonra olacak

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Üretim yüzünden yarıya inecek: Küresel gıda arzı endişede

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK