Ekrem İmamoğlu: Tarihe geçiyorsunuz

Ekrem İmamoğlu: Tarihe geçiyorsunuz

61
0
PAYLAŞ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehir genelinde devam eden İBB’nin metro şantiyelerinde görev yapan amir ve şeflerle bir araya geldi. İBB’nin aynı anda on metro inşaatına devam ettiğini hatırlatan İmamoğlu, “Dünyada bu kadar metronun aynı anda üretildiği bir şehrin sürecini yürüten kişiler olarak kesinlikle tarihe geçiyorsunuz bence. ”

Ekrem İmamoğlu: Tarih yazıyorsunuz

Ekrem İmamoğlu: Tarih yazıyorsunuz

Ekrem İmamoğlu: Tarih yazıyorsunuz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehir genelinde devam eden İBB’nin metro şantiyelerinde görev yapan amir ve şeflerle bir araya geldi. İBB’nin aynı anda on metro inşaatına devam ettiğini hatırlatan İmamoğlu, “Dünyada bu kadar metronun aynı anda üretildiği bir şehrin sürecini yürütenler olarak bence kesinlikle tarihe geçiyorsunuz. ”

Ekrem İmamoğlu: Tarih yazıyorsunuz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, şehir genelinde devam eden İBB’nin metro şantiyelerinde görev yapan amir ve şeflerle kahvaltıda bir araya geldi.

Ümraniye Osmangazi Korusu’ndaki Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro idari şantiyesindeki programa İBB yöneticileri de katıldı.

KESİNLİKLE TARİH YAZIYORSUNUZ

Amirler ve şeflerle görüşen İmamoğlu, İBB’nin aynı anda on metro inşaatına devam ettiğini hatırlatarak, “Dünyada metroların aynı anda üretildiği bir şehrin sürecini yürütenler olarak, bence kesinlikle tarihe geçsin Keşke böyle olmasaydı ama İstanbul’un acilen böyle bir sürece ihtiyacı var; şehirleşme çok hızlı.

YOĞUN BİR ŞEHİRLEŞME İÇİNDEYİZ

Türkiye’nin önemli sorunlarından birinin şehirleşme olduğunu belirten İmamoğlu, “Şehirlere yerleştiğimiz için hareket ediyoruz, göç ediyoruz. Bu vesileyle, bir anda orada bizi bekleyen sorunlarla boğuşmaya başlarız. Buna ulaşım, uyum, istihdam, güvenlik dahildir. Çok yoğun bir şehirleşme içindeyiz. Bu şehirlerdeki sorunun ana kaynağı bir yerden başka bir yere erişilebilirliktir. Yıllardır mahallesini terk etmeyen insanlar tanıyorum. Evlerinden nadiren çıkan insanların varlığına şahit oldum. Dolayısıyla böyle bir sosyolojik açıdan baktığınızda, performansınızın ne kadar büyük bir etkisi olduğunu veya ürettiğiniz avantajların aslında toplumsal barış üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Çünkü bir şehirde insanları özgürleştirmenin temeli erişimdir. Yani bir yerden başka bir yere gitmek mümkündür. İstediğini yapma özgürlüğüne sahiptir. Tabii bunun için başka parametrelere de ihtiyaç var.” ifadeleri kullandı.

ŞEHRİN ÖNEMLİ KONUSUNDA HEP BİRLİKTE İMZA ATIYORUZ

Seçim döneminde dört yaşına kadar çocuğu olan kadınların ücretsiz ulaşım hakkını elde etme talebinin kendisi tarafından gündeme getirildiğini hatırlatan İmamoğlu, “Bu benim içime yerleşmiş bir mağduriyetin giderilmesiydi. büyükşehir adayı olmadan önce beynim vardı.”

İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

* Bu aslında o ev turlarından edindiğim bir deneyimdi. Çocuğu olduğu için dışarı çıkamayan bir kadının çığlığı var. Sanırım çok dua aldık.

* Yani çok ses çıkarmasa da -çıkmasa da- faydalansınlar. Dolayısıyla şehrin böylesine önemli bir meselesine birlikte imza atıyoruz. Elbette zorluklarımız var, bu işler parasız olmuyor.

* Aslında günümüz dünyasında para bulmak zor değil. Böyle bir şehirde iş üretip para bulmak zor değil ama para bulursanız diğer engelleri de yıkmanız gerekiyor.

Ekrem İmamoğlu: Olimpiyatların bana hatırlattıkları... ilginizi çekebilir Ekrem İmamoğlu: Olimpiyatların bana hatırlattıkları…

Çekmeköy Ekrem İmamoğlu Futbol İBB İstanbul metro Osmangazi para seçimi Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK