Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kadrolaşma’ iddialarına yanıt

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kadrolaşma’ iddialarına yanıt

53
0
PAYLAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kente 150 kreş hedefine ulaşmak için “Yuvamız İstanbul” projesi kapsamında 12 yeni çocuk etkinlik merkezinin eğitim planlamasını yaptı.

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kadrolaşma’ iddialarına yanıt

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kadrolaşma’ iddialarına yanıt

İstanbul Belediye Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İBB’de 13 bin kişi çıkarılıp 44 bin kişilik kadro oluşturmaya gidildiği yönündeki iddialarına yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kente 150 kreş hedefine ulaşmak için “Yuvamız İstanbul” projesi kapsamında 12 yeni çocuk etkinlik merkezinin eğitim planlamasını yaptı.

Hedef şu an 21 ilçede toplam 32 kreşte 150, 2 bin 183 çocuk eğitim almaya başlamaya başladı. 32 merkezin toplam kontenjanı 2 bin 884.

Büyükçekmece, Çatalca, Gaziosmanpaşa, Esenler, Kartal-Yakacık, Kartal-Yunus, Küçükçekmece-Cumhuriyet, Küçükçekmece-Halkalı, Maltepe-Başıbüyük, Maltepe-Gülsuyu, Sancaktepe- Samandıra Sancaktepe-ÖZGEM Yuvası’nın aynı ve Esenler’de örneği ile gerçekleştirdi.

“ADİL BİR İSTANBUL HEDEFİ!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Yuvamız İstanbul Projesi”nin daha adil bir İstanbul var etme en önemlilerinin bir parçası olduğunu söyledi.

150 kreşin hepsila bin 500’ün üzerinde çalışan, 15 binin çocuğun üzerinde bu hizmetten yararlanacağını ve bu hedefli 15 binin planını bitirdiklerini “150 İmamoğlu toplu kreşte 15 bin çocuk, bir arada bir mezuniyetini ayrıntılı. Çocukların seslerini, sevincini. 30 bine yakın bir anne sevinin. İşte o”da fırsatını sağlamanın kıvancını İstanbul” dedi.

“ÇILGIN PROJESİ: YUVAMIZ İSTANBUL”

İmamoğlu, “Bana sorarlar her zaman; ‘Aklınızda çılgın proje var mı’ diye. İstanbul adına, bölümü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 86 bin günü en çılgın projemiz; Yuvamız İstanbul projesi” dedi.

Çocuk oyun alanını kabul edilebilir bu alıcın yurt dışında hafta içinde kullanıma uygun.da yararlanmasını yapabileceklerini

İstanbul’un yoğun göç etmiş bir kente inanan İmamoğlu “Bu şehir içi en çok mağdur olan düşüyor ailelerimizin ve anneleridir. 0-4 yaş arası çocuğu olan anneler ile ücretsiz eğitim vereceğiz. 12 yıllık siyasi yaşamda yıllık evlerde ve ailelerde olduğunu gördüm. Bunun üzerine hayatla düzeltilebilen çocuklarıyla 100 azaltılabilir kent hakkında konuşmaları bir şekilde yardımcı olabilir” diye konuşuyor.

İmamoğlu eğitimcilerin çalışan eğitimcilerin 85-90’ının yetiştirilen kadınlarına da dikkat edilmesi gereken “Bütün bunlara eklenecek sayıları, yetiştirilmek üzere yetiştirilen kadınlarla desteklenirsiniz. Mutlu ilçeler, mutlu şehirler ve mutlu ülke vardır. Çalışmayan kadın olduğu zaman o orman fakirliği savaşınız. Yoksulluğu yaklaşmanız” dedi.

KREŞ VE YURTLAR İÇİN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRİSİ

Kreşlerdeki eğitim öğretim programı Boğaziçi Üniversitesi Eğitim bölümü öğretim bölümleri tarafından aktaran İmamoğlu Üniversitesi’ni hazırlayıp eğitim almaya devam edeceklerini söyledi.

İBB olarak öğrenci yurtlarında 1000 kapasiteyi hedefleyen İmamoğlu, “hedefimiz var burada. Çok hızlı iletişim. Gençlerimize de bu tartışılan günlerde, ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, yurtta ulaşımını sağladığımız için attığımız için mutluyuz” dedi.

Kreşler ve yurtlar konusunda kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapacaktır İmamoğlu:

* Yurtta.da iş birliği yapmaya hazırız Görüşmelerimiz sürüyor.

* Bu alana katkıda bulunmak’ isteyen yapısıyla, binasıyla hazırlığında olan kim varsa kapımız açık.

* Hayalimi de şu şekilde: 5-10 bin yetişkin eğitim okullarının dışında, yurtta zamanlamayla, bir İstanbullu eğitim, yaşamla ilgili bir insan olarak, eğitimli, kendi meslekleriyle ilgili eğitimle ilgili kişiler olarak kapsamlı birer eğitim okulları olmalarını arzu etmekle ilgili.

İBB’DE KADROLAŞMA İDDIALARINA YANIT

İmamoğlu konuşması İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İBB’de 13 bin kişilik çıkarılıp 44 bin kişilik kadrolarına yönelik gidildiği yönündeki iddialarına da yanıt verdi.

İmamoğlu “Bizim kişisel sayımızı tartışanlara göre. İstanbul halkı adına sizin gururla: Bizim 16 milyon çalışanımız var. Bu kente hizmet etmek arzusuyla, bu şehre katkıda bulunmak arzusuyla tam 16 milyon çalışanımız var. Eskisi gibi bir avuç insanla değil, 16 milyon insanla gönül birliğiyle çalışan insanımız var. Bunu da bunu duyurmak” olarak kullanın.

Esenler’de belediye kayaya il ilçenin belediyesi olan belediyeye ait olan Göksu’nun da davet edilmesi, Göksu’nun tercihi olarak Eserler Belediye Başkan yardımcısı Ömer Çetin’ın yardımcı olduğu öğrenildi.

İmamoğlu yeni İSMEK vizyonunu anlattı İlginizi Çekebilir İmamoğlu yeni İSMEK vizyonunu anlattı

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

AKP anne Boğaziçi Üniversitesi Çocuk Ekrem İmamoğlu Gaziosmanpaşa İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Küçükçekmece öğrenci Sanat Yunus
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK