Eşinin öldürdüğü polisin annesi: Torunumu göstermiyorlar

Eşinin öldürdüğü polisin annesi: Torunumu göstermiyorlar

156
0
PAYLAŞ

Samsun’un Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde yaşayan 5 yıllık evli Yasemin ile Emrullah Çitil arasında tartışma çıktı.

Kocası tarafından öldürülen polisin annesi: Torunumu göstermiyorlar

Kocası tarafından öldürülen polisin annesi: Torunumu göstermiyorlar

Eşi tarafından öldürülen polisin annesi: Torunumu göstermiyorlar

Samsun’da tartıştığı eşi Yasemin Çitil tarafından vurularak öldürülen özel harekat polisi Emrullah Çitil’in annesi Sebiha Çitil, oğullarından yadigâr olan torununun kendilerine gösterilmediğini söyledi. .

Kocası tarafından öldürülen polisin annesi: Torunumu göstermiyorlar

Samsun’un Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde yaşayan 5 yıllık evli Yasemin ile Emrullah Çitil arasında tartışma çıktı.

BALKONDAN DÜŞEN EŞİNE İKİ EL ELİNİ DAHA ATTI

Tartışma sırasında Yasemin Çitil, silahı aldığı polis eşi Emrullah Çitil’e tek el ateş etti. Yaralı Emrullah Çitil, 1. kattaki evlerinin balkonundan kaldırıma düştü. Yüzüstü beton zemine düşen Çitil, eşine balkondan 2 el daha ateş etti. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Emrullah Çitil kurtarılamadı.

Gözaltına alınan Yasemin Çitil, ‘kocasını kasten öldürmek’ suçlamasıyla tutuklandı. Emrullah Çitil’in cenazesi memleketi Sivas’ta toprağa verildi. Olayın ardından çiftin 3 yaşındaki çocuğu MATCH., geçici olarak Yasemin Çitil’in babası Bayram Çakmak’a mirasçılık belgesiyle verildi. Bu sürecin ardından Emrullah Çitil’in annesi Sebiha Çitil, torununu göremediğini söyledi.

‘ÇOCUĞUM YERİNE BÜYÜK BÜYÜDÜMÜ ELDE EDECEĞİM’

Oğlu Emrullah ile gelini Yasemin Çitil’in sorunlu evlilikleri olduğunu iddia eden Sebiha Çitil, şunları söyledi:

* Huzurları yoktu. Bu yüzden içimiz rahat değildi. Daha sonra Emrullah boşanmak istese de Yasemin “çocuğu göstermemekle” tehdit ettiği için boşanamadı.

* Olaydan bir gün önce telefonda görüştük. Bir görev için Van’a gidiyordu ve çok mutluydu. Şu an torunum Yasemin’in ailesi bize göstermiyor. Bu nasıl bir vicdandır anlamıyorum. Bu aileyi tanımıyorduk. Oğlumu ve torunumu benden aldılar.

* Yasemin’in ailesiyle sorunları vardı ve onu yurda verdiler, yurtta büyüdü. torunumu istiyorum. Bana torunumu göstersinler. En azından çocuğuma değil torunuma değer vereyim.

* Ailesi de bu olaya dahil. Kim sorumluysa en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Çocuğumu yediler.

‘TERÖR EVDE OLDU’

Yetkililerden yardım isteyen Emrullah Çitil’in ablası Zekiye Gülbahar, şunları söyledi:

* Ağabeyim dağlarda teröristleri kovalıyordu. Korkusu göğsündeydi. Kardeşime iyi bak. Aylardır yemek yiyemiyor, içemiyor, uyuyamıyorduk.

* Kucağında çocuğuyla ağabeyimi haince sırtından vurdu. Kanı bebeğine sıçradı. Mesleğine o kadar aşıktı ki ülkesini ve bayrağını çok seviyordu.

* Yasemin kardeşimin bıyığını kıskanırdı. Bir evin tek oğluydu Emrullah, her şeyimizdi. O bizim çınarımızdı, çınarımızı kuruttular. Kardeşimiz devletin elinde olmadığı halde şehit oldu.

* Çocuğumuzu istiyoruz. O ailenin psikolojik sorunları var ve çocuğumuz orada çok acı çekecek. Tek bir dileğimiz var o da kardeşimin davasının halledilmesi. Sorumluların en ağır cezayı almasını istiyorum.

* Biz Allahımıza havale ettik ama devletimize güveniyoruz. O kadının cezalandırılmasını ve kardeşimin kanının yerde kalmamasını diliyorum. Yeğenimi alıp ağabeyimizin yerine koymak istiyoruz.

* Şehit olsaydı bu kadar incinmezdik. Bu vatan ve bayrak için şehit olmayı çok istiyordu. Burada yerleşik bir düzeni ve işi vardı.

* Ama ‘Dağlarda vatanım, bayrağım için savaşırım, vatanımı korurum, bayramı bırakmam’ diyerek polis oldu. Ama dehşeti göğsündeydi. Teröristi evdeydi. Lütfen bana yardım et.

‘SONUNDA BARIŞ YAPACAĞIMI SÖYLEDİ’

Emrullah’ın ablası Rabia Çitil ise Yasemin Çitil’in son derece kıskanç olduğunu ve bu yüzden kardeşini üzdüğünü belirterek, şunları söyledi:

* Saçının şeklinden kıyafetine kadar her şeyde sorun yaşayan biriydi. Kardeşimin yanında nasıl giyindiğim konusunda beni uyarır, kıyafetlerime dikkat etmemi ve yanında oturmamı söylerdi.

* Annem kardeşime sarılırken bile rahatsız oluyordu. Kardeşimi kendi oğlundan bile kıskanırdı. Kardeşim boşanmak istedi ve boşanma davası açtı. Bu süre zarfında özel harekat polis eğitimine gitti.

* Yasemin sensiz ölürüm yaşayamam gibi sözlerle ağabeyimin yanına gidip gönlünü almaya çalışarak ağabeyimi ikna etti. 5 Kasım 2020’de onları ziyarete gittik.

* Aralarında kıskançlık yüzünden bir sorun çıktı ve Yasemin bana ‘sonunda ateş edeceğim, nerede yattığını bileceğim ve içim rahat olacak’ dedi. Bu sözü unutmadım. Ağabeyimin ölüm haberini duyduğumda aklıma ilk olarak bu sözler geldi.

* Yasemin kardeşimin en büyük zaafından, merhametinden yararlandı. Bir sorun olduğunda ağlar, sızlanır, intihar etmeye çalışır ve ‘Sensiz yaşayamam’ derdi. Oğlu olduktan sonra ‘beni bırakırsan oğlunun yüzünü göremezsin’ diye tehdit ediyordu.

‘Cenazesine bile göndermediler’

Yeğenini özlediklerini söyleyen Rabia Çitil, “Olaydan sonra kardeşimin şahsi eşyalarını almak için Samsun’a gittiğimizde saatinden yüzüğüne kadar her şeyini almışlardı. Şu anda evimizde hatıra olarak saklayabileceğimiz hiçbir şey yok. Yeğenimi babasının cenazesine bile göndermediler. Bir hatıra olarak babasının cenazesine katılmasını istedik. Kardeşimin hatırasına sahip çıkmak istiyoruz” dedi. (DHA)

Kocasını öldüren polis kadın: Hak etti... ilginizi çekebilir Kocasını öldüren polis kadın: Hak etti…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK