Esnafın haberi olmayınca ‘Sanayi Ağacı’ heykelinin açılışı töreni ertelendi

Esnafın haberi olmayınca ‘Sanayi Ağacı’ heykelinin açılışı töreni ertelendi

58
0
PAYLAŞ

Muğla’nın Datça ilçesine bağlı Knidos Antik Kenti yolu üzerinde oto tamircilerinin bulunduğu sanayi sitesinin girişine yerleştirilen ‘Sanayi Ağacı’ heykelinin açılışına gelen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, töreni erteledi. esnafı göremediği başka bir tarih.

'Sanayi Ağacı' heykelinin açılış töreni esnafın haberi olmadığı için ertelendi.

‘Sanayi Ağacı’ heykelinin açılış töreni esnafın haberi olmadığı için ertelendi.

‘Sanayi Ağacı’ heykelinin açılış töreni esnafın haberi olmadığı için ertelendi.

Muğla’nın Datça ilçesinde Knidos Antik Kenti yolu üzerinde oto tamircilerinin bulunduğu sanayi sitesinin girişine yerleştirilen ‘Sanayi Ağacı’ heykelinin açılışına gelen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, töreni erteledi. esnafı göremediği başka bir tarih.

'Sanayi Ağacı' heykelinin açılış töreni esnafın haberi olmadığı için ertelendi.

Datça Belediyesi, bir süre önce heykeltıraş Elbruz Denge’ye ‘Sanayi Ağacı’ heykeli yaptırdı. Sanayi çarşı esnafından her ustanın gerçek bir iş aletinin dallarında meyve olarak resmedildiği heykel, Sanayi Sitesi girişinde Datça Belediyesi tarafından düzenlenen alana yerleştirildi.

CHP’li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, demir profil üzerine 3 metre yüksekliğinde ve 5 tonluk heykelin açılışı için bugün 19.00’da yapılacak açılış törenine geldiğinde, bölgedeki sanayi esnafını göremeyince bölgedeki sanayi esnafını sordu. yanındaki yetkililer olayı araştırmak için. Esnafın açılış töreninden habersiz olduğunu öğrenen Uçar, bu durum karşısında heykeli açmayacağını söyledi.

“SANAYİ TİCARETİ OLMADAN HİÇBİR ŞEYİ AÇMAM”

Açılışı bir hafta sonraya erteleyen Uçar, şunları söyledi:

* Öncelikle heykelin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ancak bir eksiğimiz var. Sanayi esnafında olmayan bir şeyi açmayacağım. Açık ve net konuşuyorum. Esnafımın buradaki açılıştan haberi yok. Bu işe yaramayacak. Bu açılışı erteleyeceğiz.

* Sanayi esnafımıza da bilgi vereceğiz. Bu demirden yapılmış olsa bile benim için altından daha değerlidir. Heykelin üzerinde her esnaf arkadaşımın her gün kullandığı bir alet var. Çok güzel bir fikir, farklı bir güzellik. Ancak böyle bir açılış yok.

Başkan Uçar, açılışın 11 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştirileceğini duyurdu. verilmiş

Doğdukları mahalleye 3.5 metrelik bir Atatürk heykeli yaptırmışlar. ilginizi çekebilir Doğdukları mahalleye 3.5 metrelik bir Atatürk heykeli yaptırmışlar.

Almanya Atatürk CHP Cumartesi Haber heykel Kayseri Muğla Sanayi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK