Ev alma hayali ile çıktığı yolda otomobilinden de oldu

Ev alma hayali ile çıktığı yolda otomobilinden de oldu

36
0
PAYLAŞ

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde oturan Önder Karademir (35), hayalindeki evi almak için 2011 model arabasını facebook hesabından ve internetten satışa çıkardı. Bir süre sonra Hakan Y. ve arkadaşı aracı almak istediklerini belirterek Önder Karademir ile görüştü.

Ev alma hayaliyle gittiği yolda arabasını kaybetti.

Ev alma hayaliyle gittiği yolda arabasını kaybetti.

Hayalini kurduğu ev için arabasını satışa çıkaran Turizm Müdürü Önder Karademir, dolandırıcıların ağına yakalandı. Aracın havalesinden önce hesabına EFT yapıldığını gören kişi, satış sonrasında hesabında para olmadığını fark etti. Günlerdir oyalanan genç, dolandırıldığını anlayınca savcılığa suç duyurusunda bulundu. Aracın 3 gün içinde önce bir galeriye ardından bir kişiye satıldığı ve plakasının değiştirildiği öğrenildi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde oturan Turizm Müdürü Önder Karademir (35), hayalindeki evi almak için 2011 model arabasını facebook hesabından ve internetten satışa çıkardı. Bir süre sonra Hakan Y. ve arkadaşı aracı almak istediklerini belirterek Önder Karademir ile görüştü.

Bir süre bir işyerinde oturduktan sonra patronlarının aracı alacağını belirten iki kişi, araca bakmak için Kemer’den yola çıktı. Bir süre sonra adrese gelen Burak isimli kişiyle 133 bin TL’ye anlaşan Karademir, şahıslardan 20 bin TL aldı.

Kalan 113 bin TL ise banka hesabına havale etmeyi kabul etti. Bunun üzerine şahıslarla birlikte notere giden Karademir, buradaki hesabına bakarak 113 bin TL’nin alındığını görünce aracının satışını onayladı. Satışın ardından Karademir, bir kişiden kendisini otele bırakmasını istedi.

PARANIN HESABINA GERİ DÖNMEDİĞİNİ ANLIYOR.

Kişiyle birlikte otele giderken hesabına girerek ücreti bir kez daha kontrol etmek isteyen Karademir, hesabında para olmadığını gördü. Durumu yanındaki kişiye aktaran genç, “Para tekrar havuza düştü. Kısa süre içinde hesabına geri döner.

Daha sonra 113 bin TL’lik çek yazıp teslim etti. Bunun üzerine genç adam oteldeki işine geri döndü. 2 gündür hesabına giren adam paranın gelmediğini görünce dolandırıldığını anladı. Şahısların imzaladıkları çekin sahte olduğu öğrenildi.

Aracı sattığı kişileri defalarca aramasına rağmen cevap alamadı. Karademir’e giderek şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan incelemede aracın bir gün sonra bir oto galerisine, ardından Ankara Altındağ’da Burak K. adlı gence satıldığını gördü.

07 AJH 758 olan aracın plakasının değiştirildiği öğrenildi. Öte yandan Karademir’in insanlarla buluştuğu restorandan çıkıp notere gitme anları iş yeri güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

“EV ALMAK HAYALİMİZ VAR”

Yaşadıkları karşısında adeta şok olan Önder Karademir, “Bir eve taşınmak istediğimiz için 2011 model aracımızı satmak istedik. İnternetten ve sosyal medyadan satıyoruz. İkinci gün bir kişi bizimle iletişime geçti. Aracı görmek istediler. insanlarla tanıştık. Arabaya bakmayı seviyorlardı. Arabayı kendilerinin değil patronlarının alacağını söylediler. Benimle birlikte Burak isimli patronlarını aradılar. Patronları lüks bir araçla geldi. Şüphelenecek bir şey yoktu. Aracı da beğendi. Pazarlık ettik. 135 dedim. 133 bin TL’de anlaştık. Sonra notere gittik. Noterde bana ’20 bin lirayı ver, diğerini devredeyim’ dedi. Kabul. Elden 20 bin lira aldım. 113 bin lira transfer ettiler. Hesabıma girdim ve para normal şekilde yatırıldı. Satışı yaptık. “Birinden beni otele bırakmasını istedim” dedi.

“30 DAKİKADA BİR ARIYOR VE GÜVEN VERİYOR”

Kişiyle birlikte otele giderken tekrar hesabına baktığında parayı göremediğini belirten Karademir, “Durumu yanımdaki kişiye ilettim. O da birini aradı. Sonra paranın havuza çekildiğini söyledi. Para düşmedi. Bana gitmemi söyledi. Bu yüzden otele gittim. Beni otele bırakan adam her zaman gergindi. Karnının ağrıdığını söyledi. Bir gün sonra patron dedikleri kişi beni tekrar aradı. halletmeye çalıştığını söyledi. Her 30 dakikada bir arayarak güven verdi. Cumartesi ve Pazar araya girdi. Bugün Pazartesi ve bir daha telefonda değiller. Dönmeyince dolandırıldığımı anladım. Polise gidip şikayet ettim. Dün savcılık tarafından araca şerh konuldu. Arabayı önce galeriye sonra da Ankara’daki galeriye sattı. Antalya Polisi şahısları yakalamak için çalışma başlattı” dedi. (İHA)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK