Evin kapısına ırkçı yazıda çarpıcı gelişme: Şikayetçi olarak gittiği karakolda tutuklandı

Evin kapısına ırkçı yazıda çarpıcı gelişme: Şikayetçi olarak gittiği karakolda tutuklandı

44
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez Yenişehir ilçesinde apartman görevlisi Engin Arıcı’nın oturduğu evin kapısına yazılan “Alevi defol, Kürt” yazılarıyla ilgili incelemede bulunan polis, çarpıcı bir sonuca vardı. Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucunda, yazının sunucu Engin Arıcı tarafından yazıldığı belirlendi. Gittiği Avrupa ülkelerinde bu şekilde sığınma talebinde bulunduğunu itiraf eden Engin Arıcı, müşteki olarak gittiği polis karakolunda “insanları kin ve nefrete sevk etmek” suçlamasıyla tutuklandı. ve düşmanlık”.

Evin kapısındaki ırkçı yazıyla dikkat çeken gelişme: Şikayetçi olarak gittiği karakolda tutuklandı

Evin kapısındaki ırkçı yazıyla dikkat çeken gelişme: Şikayetçi olarak gittiği karakolda tutuklandı

Mersin’in Merkez Yenişehir ilçesi Menteş Mahallesi’nde bir apartman dairesinde çalışan Engin Arıcı’nın yaşadığı evin kapısına ırkçı ‘Alevi defol, Kürtçe’ yazdığı soruşturmada beklenmedik bir sonuca ulaşıldı. Soruşturmayı yürüten polis, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek yazının şikayetçi ev sahibi Engin Arıcı tarafından yazıldığını belirledi. Gideceği Avrupa ülkesinde iltica başvurusunda bulunduğunu itiraf eden Arıcı, şikayetçi olarak gittiği karakolda tutuklandı.

Mersin’in merkez Yenişehir ilçesinde apartman görevlisi Engin Arıcı’nın oturduğu evin kapısına yazılan “Alevi defol, Kürt” yazılarıyla ilgili soruşturmayı yürüten polis, çarpıcı bir sonuca vardı. Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucunda, yazının sunucu Engin Arıcı tarafından yazıldığı belirlendi. Gittiği Avrupa ülkelerinde sığınma talebinde bulunmak için bu yola başvurduğunu itiraf eden Engin Arıcı, müşteki olarak gittiği polis karakolunda “halkı kin ve kin beslemekten” tutuklandı. ve düşmanlık”.

KAMERA GÖRÜNTÜ VERDİ

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı Çopru köyünde yaşayan Arıcı ailesi, 1993 yılında Malatya’ya göç etmek zorunda kaldıktan sonra 2016 yılında Mersin’e yerleşti. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili ırkçı yazılarla ilgili soruşturma başlatıldı. 11 Eylül’de oturdukları apartmanda 3 yıldır temizlikçi olarak çalıştığı belirlenen Engin Arıcı’nın evinin kapısına “Alevi, Kürt çık çık öl” yazdı. Soruşturma kapsamında çevredeki kameraların görüntüleri alınarak Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından incelendi. Yapılan ince ve hassas çalışma sonucunda makalenin yazarının sahibi olduğu görsellerden belirlendi. Görüntüye göre Engin Arıcı, evin önünü süpürdükten sonra demir parmaklıklı kapının arkasına geçerek ırkçı yazı yazıyor.

Suçunu itiraf etti tutuklandı

Soruşturma kapsamında ifadesini almak üzere gözaltına alınan Arıcı, güvenlik kamerası görüntülerini görünce suçunu itiraf etti. Apartman işçisi Engin Arıcı, aile üyeleriyle daha iyi bir yaşam için Avrupa’nın herhangi bir ülkesine gitmeyi planladığını ve makaleyi sığınma başvurusunda bulunurken mahkemelerde delil olarak kullanmak üzere yazdığını söyledi. “Halkı kin ve kıskançlığa sevk etmek” suçundan yargılandıktan sonra mahkemeye çıkarılan Engin Arıcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP, Alevi vatandaşların kapılarının işaretlenmesini Meclis gündemine getirdi ilginizi çekebilir CHP, Alevi vatandaşların kapılarının işaretlenmesini Meclis gündemine getirdi

Adana Adıyaman ailesi Avrupa CHP Polis Malatya Meclis Mersin Ölüm Polisi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK