FETÖ itirafçısı: 14’üncü yedek olmama rağmen okulu kazandım

FETÖ itirafçısı: 14’üncü yedek olmama rağmen okulu kazandım

22
0
PAYLAŞ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY’nin ‘Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasına’ yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Kara Harp Okulu öğrencisi Meltem K. hakkında suç duyurusunda bulunarak adli kontrolle serbest bırakıldı. İtirafları iddianamede yer alan Meltem K., “14. vekil olmama rağmen okulu kazandım” dedi.

FETÖ itirafçısı: 14. yedek olmama rağmen okulu kazandım

FETÖ itirafçısı: 14. yedek olmama rağmen okulu kazandım

FETÖ itirafçısı: 14. yedek olmama rağmen okulu kazandım

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY’nin “Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapılanması” soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Kara Harp Okulu öğrencisi Meltem K. hakkında suç duyurusunda bulunarak adli kontrolle serbest bırakıldı. İtirafları iddianamede yer alan Meltem K., “14. vekil olmama rağmen okulu kazandım” dedi.

FETÖ itirafçısı: 14. yedek olmama rağmen okulu kazandım

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün “özel yapısında” zanlılarla art arda görüşmeleri sabit hat ve ankesörlü telefonlardan tespit edilen eski Kara Harp Okulu öğrencisi Meltem K., gözaltına alındı. Haziran ayında bir operasyon.

2014 yılından sonra örgütle hiçbir bağlantısı olmadığını iddia eden Meltem K., yaptığı açıklamada, etkin tövbe hükümlerinden yararlanmak istediğini belirterek itirafçı oldu. Nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol hükümleri uygulandıktan sonra serbest bırakılan Meltem K., savcılıktan uzaklaştırıldı.

‘EĞLENCE AKTİVİTELERLE BAĞLANTILAR’

Soruşturma tamamlanırken, Meltem K. hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Mahkemece kabul edilen iddianamede Meltem K.’nin itirafları yer aldı.

2012 yılında Kara Harp Okulu’nu kazanan Meltem K., Ankara’da lise ikinci sınıftayken arkadaşı vasıtasıyla örgütle tanışmış ve örgüt yurtlarında kalmaya başladıktan sonra örgüte göre hareket etmişlerdir. ‘Tablet’ adlı program. Aktivite saatlerinin belli olduğunu söyledi.

Meltem K., organizasyonun yeni katılımcıları zamanla eğlenceli aktivitelerle buluşturduğunu ve bir süre sonra sorumluluk vererek ayrılmalarını imkansız hale getirdiğini söyledi.

‘ÖRGÜTÜN EN ÖZEL EVLERİNDE KALDIM’

Meltem K., lise hayatı boyunca kendisine ‘özel yapılanmaya’ dahil olan farklı ‘kız kardeşler’ tarafından bakıldığını ve bu dönemde Harp Okulu’na yönlendirildiğini belirterek, Ankara’nın farklı ilçelerinde Bunlar mesleklere göre değişiyordu. Sınava hazırlanırken Cebeci’de hukuk fakültesinde okuyanların kaldığı ‘avukat evleri’ olarak bilinen evlerde kaldım. Bu evlerin belli kuralları vardı. Örgütün en özel ve tedbirli evlerinden biriydi. Bu evdeki herkes kendi telefonunu kullanıyordu. Eve giriş çıkışlar tek tek yapıldı. Ayrıca kıyafetlerimiz dikkat çekecek kadar açık veya kapalı olmaz” dedi.

AİLENİZE MERHABA DE

Kendisiyle sınav öncesi tanıştırılan ve daha sonra Harp Okulu’nda ‘sorumlu kardeş’ olduğu öğrenilen kişi, ‘Sınava girmeye kararlı mısınız? Bir konuşma yaptığını anlatan Meltem K., “Fedakarlıklarınız olacak, hizmet sizden çok şey bekleyecek” dedi.

“2012’de girdiğim sınavda başvuru hakkım oldu. Mülakata giderken ‘sorumlu ağabey’ bana ‘Mülakattan sonra sana ‘Ailene selam söyle’ derlerse, söyle. ‘Tamam teşekkür ederim’ ve ‘Aleykümselam’ deme. Daha modern kıyafetler giymemi istedi. Nitekim ben mülakattan sonra kapıdan çıkarken komisyonda kıdemli bir asker bana ‘Ailene selam söyle’ dedi. Ben de ‘tamam teşekkür ederim’ dedim ve dışarı çıktım. 14. yedek olmama rağmen okulu kazandım.”

İSTEDİKLERİ GİBİ DAVRAMADIĞIM İÇİN MOBBING UYGULANDI

Kara Harp Okulu’na başladığında ‘sorumlu üvey ablasının’ da değiştiğini belirten Meltem K., “Okulda fıtrat gereği çok arkadaşım vardı ve çoğu erkekti. Bu durum bir şekilde ‘özel kız kardeşin’ kulağına gitti. Çünkü okuldaki örgütün erkek öğrenci yapısı bir şekilde bu haberleri servise aktarıyordu. Bu şikayetler üzerine beni defalarca uyardılar. Bu olaylardan dolayı ailem artık bu insanlarla görüşmemi istemedi. Arkadaşımla konuşmayı kesmediğim ve istedikleri gibi davranmadığım için beni odasına çağıran tim komutanı bayan teğmen çok sert sözler söyledi. Daha sonra okuldaki üsteğmenin bana karşı tutumu değişti ve çok ağır mobbing uyguladı. Kurumun istediği gibi davranmadığım için sevgilim olduğu gerekçesiyle ‘buradaki hizmetiniz bitti’ denilerek mobbing uygulandı. Baskıya dayanamadım ve okulu bırakmak zorunda kaldım. Bu olay nedeniyle adı geçen ve onlarla hiçbir ilgisi olmayan erkek arkadaşımın da birçok psikolojik işkenceye maruz kaldığını öğrendim.”

‘HİZMET YAPILDI, BIRAKMAMI İSTİYORLAR’

Son olarak, ‘örgüt ablası’ tarafından götürüldüğü evde okulu bırakmasının istendiğini söyleyen Meltem K., şunları söyledi:

“Onlara gitmeyeceğimi söylediğimde, ‘Hizmetiniz şurada, orada yer kapladınız ve kimsenin servise girmesini engellediniz’ dediler. Bu ifadeyi başta anlamasam da daha önce bize yaptıkları konuşmaların yerine oturduğunu fark ettim. Bir sohbette TSK’da hizmet hareketi için savaşan ve toplum adına hareket eden kişiler olması gerektiğini ya da TSK’da milliyetçi gibi görünen, hatta bulunca devlete isyan edebilen kişiler olması gerektiğini duydum. fırsat. Her iki kanadın da cemaate fayda sağlayacağını söylediler.

Bu istekleri kabul etmeyince sonraki süreç okulda benim için daha da zorlaştı. Baskıya dayanamadığım için istifa etmek istediğimi söylediğimde üsteğmen “Ah evet” dedi ve çekmeceden çıkış mektubunu doldurdu. İstifa ettikten sonra ‘sorumlu abla’ ile birkaç kez telefonda görüştüm ve sonra ilişkimi kestim. 2014’ten beri bu örgütle hiçbir bağlantım olmadı.”

Hakim/savcı sınav sorularını çalan FETÖ'cülere operasyon ilginizi çekebilir Hakim/savcı sınav sorularını çalan FETÖ’cülere operasyon

Ankara asker cemaati darbesi FETÖ gözaltısı Kadın Kara Harp Okulu Kara Kuvvetleri Komutanlığı öğrenci okul operasyonu savcılık sınavı TSK
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK