Gören kuyruğa girdi, kısa sürede tükendi

Gören kuyruğa girdi, kısa sürede tükendi

83
0
PAYLAŞ

Kahramanmaraş’ta ilk kez düzenlenen balık şenliğinde dağıtılan ekmeklik 5 bin alabalık, vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketildi.

Görüldü, sıraya alındı, kısa sürede tükendi

Görüldü, sıraya alındı, kısa sürede tükendi

Görüldü, sıraya alındı, kısa sürede tükendi

Kahramanmaraş’ta ilk kez düzenlenen balık şenliğinde dağıtılan 5 bin ekmek arası alabalık kısa sürede vatandaşlar tarafından tüketildi.

Görüldü, sıraya alındı, kısa sürede tükendi

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği tarafından Kahramanmaraş Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Onikisubat, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu ilçe belediyelerinin desteğiyle Milli İrade Meydanı’nda balık şenliği düzenlendi.

46 METRE UZUN BARBEKÜ

Türkiye’de tatlı su balıkçılığı üretiminde ikinci sırada yer alan Kahramanmaraş’ta düzenlenen festivalin ticari potansiyelini artırmayı hedeflerken, çocuklara yönelik balıkçılık yarışmaları, halk oyunları ve geleneksel okçuluk etkinlikleri düzenlendi.

46 metre uzunluğundaki mangalda pişen balıklar vatandaşlara ücretsiz olarak ikram edildi. Vatandaşlar ekmek arasında balık yemek için adeta yarışırken, dev havuzlarda yapılan balık tutma yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

“5 bin BALIK SUNDUĞUMUZ”

Etkinlik öncesinde konuşan Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı, “Kahramanmaraş balıkçılık alanında adından söz ettiriyor. Bir yıl önce kurduğumuz balıkçı derneği sayesinde tatlı su balıkları alanında Türkiye’de ilk defa böyle bir organizasyon düzenliyoruz. Organizasyonda 46 metrelik mangalda 5 bin adet balık pişirip vatandaşlara sunacağız” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Bozkurt, “Bu festivalin gelecekte sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı yaşam için balık tüketiminin artmasına vesile olmasını temenni ve temenni ediyorum” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çam, “Kahramanmaraş su kaynakları nedeniyle tatlı su balıkçılığında Türkiye’de ikinci sırada yer alıyor. El sanatları, altın işleme ve tarımda Türkiye’de öncü rol oynayan Kahramanmaraş, balık üretiminde de adından söz ettiriyor. Yapacağımız balık festivalinde buna dikkat çekmek istedik. Önümüzdeki yıllarda da bu festivali geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. İHA

alabalık Altın Balık Kahramanmaraş Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK